Reklama

Co z Dniami Bełchatowa? Znamy decyzję magistratu w sprawie tegorocznego święta miasta

Opublikowano:
Autor:

Co z Dniami Bełchatowa? Znamy decyzję magistratu w sprawie tegorocznego święta miasta - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa władze miasta podjęły decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Bełchatowa. Niestety w tym roku bełchatowianie nie spotkają się na wspólnej zabawie i koncertach zaproszonych gwiazd. Magistrat rezygnuje też z kilkunastu innych plenerowych imprez zaplanowanych na maj i czerwiec.

Niestety takiej decyzji władz miasta należało się spodziewać. Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie odbędą się imprezy z okazji Dni Bełchatowa. Tym samym mieszkańcy nie będą mogli wspólnie bawić się na błoniach w parku miejskim przy Dworku Olszewskich na koncertach. Bełchatów jest kolejnym miastem w Polsce, które odwołało tego typu imprezę.

- Do corocznego Święta Miasta pozostały jeszcze dwa miesiące. Być może do tego czasu sytuacja epidemiczna się poprawi i zostaną zniesione restrykcje związane z organizowaniem imprez masowych. Uznaliśmy jednak, że skupienie kilku tysięcy osób w jednym miejscu, nadal mogłoby być zagrożeniem. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców postanowiliśmy odwołać tegoroczne Dni Bełchatowa – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Świętowaniu nie sprzyja także sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy. Trudno byłoby się bawić, kiedy z jednej strony walczymy o zdrowie i ludzkie życie, z drugiej zmagamy się z kryzysem gospodarczym. To właśnie na tym koncentrujemy teraz nasze działania – dodaje.

Jak poinformował magistrat, z kalendarza miejskich imprez na maj i czerwiec wypada także kilkanaście innych wydarzeń kulturalnych, sportowych i patriotycznych. Ze względu na epidemię zrezygnowano m.in. z organizacji Pikniku z Marszałkiem, Festynu Orkiestr Dętych, Pikniku z Naturą czy Miejskiego Dnia Dziecka połączonego z festiwalem Re:Aktor. Nie odbędą się również Dni Otwarte Funduszy Europejskich oraz Dzień Samorządu Terytorialnego. Z kolei w czerwcu ominą nas Mistrzostwa Świata w Nordic Walking.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE