Reklama

Reklama

Planują zmienić nazwę miejscowości. Urząd postanowił zapytać mieszkańców o zdanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Planują zmienić nazwę miejscowości. Urząd postanowił zapytać mieszkańców o zdanie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Drużbice rozpoczęła konsultacje społeczne. Urzędnicy zamierzają zapytać mieszkańców Drużbic-Kolonii co sądzą… o pomyśle zmiany nazwy ich miejscowości.

Reklama

Niewykluczone, że mieszkańcy Drużbic-Kolonii już niebawem będą musieli zmienić adres zamieszkania i wymieniać dokumenty. Urząd gminy rozważa bowiem zmianę nazwy tej miejscowości na Drużbice. Wynika to z tego, że położona jest ona w bezpośrednim sąsiedztwie Drużbic, które tym samym po przyłączeniu sąsiada zwiększyłyby swoją powierzchnię.

Gmina postanowiła o zdanie w tej sprawie zapytać mieszkańców. Dlatego od 19 kwietnia rozpoczęto konsultacje społeczne dla osób zamieszkujących wieś Drużbice-Kolonia w sprawie zmiany nazwy ich miejscowości. 

- Wyrażenie opinii polega na wypełnieniu formularza ankietowego. Każdy pełnoletni mieszkaniec Drużbic-Kolonii posiadający czynne prawo wyborcze może go wypełnić tylko raz – poinformowała gmina Drużbice.

Konsultacje społeczne potrwają do 17 maja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy