Reklama

Chcą zbojkotować rosnące ceny paliw. ''Poniedziałek 26.11 nie tankujemy na żadnej stacji benzynowej''

Opublikowano:
Autor:

Chcą zbojkotować rosnące ceny paliw. ''Poniedziałek 26.11 nie tankujemy na żadnej stacji benzynowej'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zainicjowana przez członków Stargardzkiego Klubu Motoryzacyjnego akcja internetowa będąca wyrazem sprzeciwu wobec ciągle rosnących cen paliw nabiera na sile. Apel, który pojawił się w mediach społecznościowych dwa dni temu odbił się szerokim echem. Czy rzeczywiście Polacy masowo zbojkotują stacje benzynowe w najbliższy poniedziałek?

Właśnie do tego zachęcają pomysłodawcy akcji na Facebook'u. Namawiają, by jak najwięcej osób 26 listopada nie tankowało swoich samochodów.

- Duża Akcja Protestacyjna przeciwko podwyżkom cen paliw. Poniedziałek 26.11. nie tankujemy na żadnej stacji benzynowej, kto musi tankować niech to zrobi w niedzielę 25.11 - czytamy w apelu.

Apel w mediach społecznościowych rozchodzi się jak błyskawica - post na Facebooku Starogardzkiego Klubu Motoryzacyjnego ma już ponad 130 tys. udostępnień.

Pomysłodawcy akcji chcą w ten sposób zaprotestować przeciw ciągle pnącym się w górę cenom paliw. A te rzeczywiście przyprawiają kierowców o ból głowy, dla przykładu olej napędowy jest najdroższy od października 2014 r. i niestety ciągle nie widać końca, by stawka za litr się zatrzymała. Analitycy rynku paliwowego zwracają też uwagę, że rośnie różnica w cenie pomiędzy dieslem i benzyną, która w detalu jest najwyższa od stycznia 2012 r. Powodów do optymizmu nie mają też użytkownicy samochodów z instalacją LPG, bo i gaz ciągle drożeje. Od sierpnia do listopada tego roku jego cena wzrosła o 30 groszy na litrze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE