Reklama

Były prezes PGE GiEK usłyszał zarzuty udziału w ''śmieciowym przekręcie''. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Opublikowano:
Autor:

Były prezes PGE GiEK usłyszał zarzuty udziału w ''śmieciowym przekręcie''. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niegospodarność, przekroczenie uprawnień, korupcja, fałszowanie dokumentacji – takie zarzuty usłyszały osoby zatrzymane w związku z tzw „śmieciowym przekrętem”, które wykorzystując swoje stanowiska mogły nielegalnie zyskać do 5 mln złotych. Pośród nich znajduje się Sławomir Z., były prezes PGE GiEK, a ostatnio szef PGE Energia Odnawialna. Sąd zadecydował o 3 miesięcznym areszcie dla niego oraz 3 innych podejrzanych.

Policjanci CBŚP i KWP wspólnie z prokuratorami z Wrocławia wyjaśniają sprawę dotyczącą niegospodarności oraz przyjęcia korzyści majątkowych m.in. przez osoby wykonujące w minionych latach funkcje publiczne. Pośród nich był również Sławomir Z, który piastował stanowisko w Gminnym Przedsiębiorstwie Oczyszczania w Bogatyni.

Z ustaleń śledczych wynika, że na tamtejsze składowiska trafiały śmieci mieszane, tzn. niesegregowane, a w dokumentacji widniały wpisy, że są to odpady biodegradowalne. W konsekwencji zaniżana była opłata środowiskowa. Na te same składowiska, bez stosownych zezwoleń, prawdopodobnie trafiały również śmieci komunalne z Niemiec. To na tym procederze, według śledczych, grupa aresztowanych osób miała zarobić miliony.

W środę 13 lutego CBŚP dokonało zatrzymań podejrzanych, o czym pisaliśmy w artykule: Były prezes PGE GiEK S.A. - Sławomir Z. w rękach CBŚP

W piątek 15 lutego na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o 3-miesięcznym areszcie zapobiegawczym dla 4 spośród 5 zatrzymanych. Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE