Reklama

Reklama

Lokal sklepowy przerobią na mieszkania. Bełchatowska spółka próbuje zaspokoić potrzeby mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Lokal sklepowy przerobią na mieszkania. Bełchatowska spółka próbuje zaspokoić potrzeby mieszkańców - Zdjęcie główne

W lutym tego roku spółka BTBS oddała do użytku trzeci blok na ulicy Chmielowskiego | foto Urząd miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wciąż napływają wnioski o lokale mieszkaniowe. Miejska spółka przyznaje, że nie ma funduszy na budowę nowego bloku, dlatego na mieszkania postanowiła zamienić jedno z… pomieszczeń handlowych.

Reklama

Do miejskiej spółki BTBS w Bełchatowie wciąż napływają wnioski o przydział lokali mieszkaniowych. Jak przyznaje prezes spółki, kolejka osób czekających na mieszkanie wciąż nie maleje mimo, że oddano do użytku trzeci blok przy ulicy Chmielowskiego, do którego w lutym wprowadziło się 39 rodzin. Niestety BTBS na chwilę obecną nie planuje budowy kolejnego bloku, bo nie ma na to potrzebnych funduszy.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że oddanie do użytku bloku przy ul. Chmielowskiego, nie zaspokoiło w pełni zapotrzebowania. Na ten moment nie mamy tak dużych zasobów finansowych, by ruszyć z kolejną tego typu inwestycją. Dlatego rozważamy inne możliwości – mówi Zbigniew Kuchciak, prezes BTBS w Bełchatowie.

Okazuje się, że znalaziono alternatywne rozwiązanie. Na dwa mieszkania zostanie przekształcone jedno z pomieszczeń handlowych, należących do spółki. BTBS chce, aby w lokalu powstały dwa mieszkania. Jedno z nich ma mieć ok. 54 m2 i dwa pokoje, drugie 60 m2 i trzy pokoje. Zakończenie inwestycji, planowane jest  na  połowę przyszłego roku.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to przysłowiowa „kropla w morzu potrzeb”, ale pozwoli to zapewnić lokum dwóm oczekującym rodzinom – mówi Zbigniew Kuchciak.j

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy