Reklama

Reklama

Brytyjska firma zainwestuje 100 milionów funtów. Fabryka w Bełchatowie ma być gotowa na początku 2022 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Brytyjska firma zainwestuje 100 milionów funtów. Fabryka w Bełchatowie ma być gotowa na początku 2022 roku - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Firma DS Smith ogłosiła, że przeznaczy łącznie 100 mln funtów na budowę dwóch nowych fabryk. Jedna z nich powstanie we Włoszech, a druga… w Bełchatowie. To kolejna zapowiedź inwestycji w strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej, bo początkowo miała zostać uruchomiona w 2020 roku.

Reklama

Brytyjska firma ogłosiła właśnie, że zainwestuje łącznie 100 milionów funtów brytyjskich w budowę dwóch nowych zakładów produkcyjnych w Polsce i we Włoszech. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie klientów. Czołowy producent opakowań z tektury podkreśla, że nowe inwestycje związane są z oczekiwanym dalszym wzrostem rynku pro-ekologicznych opakowań z tektury, wynikającym z coraz większego znaczenia handlu elektronicznego oraz rosnącego tradycyjnego rynku żywności i napojów. Nowy zakład ma zapewnić "niezbędne moce produkcyjne".

Według zapowiedzi DS Smith fabryka w Bełchatowie ma być gotowa w pierwszym kwartale 2022 roku. Zakład będzie miał pow. 37 tys. m kw. Fabryka ma stworzyć około 200 miejsc pracy.

Krzysztof Sadowski, dyrektor zarządzający DS Smith Polska i Kraje Bałtyckie stwierdził, że nowa inwestycja zapewni firmie możliwość reagowania na zmieniające się zachowania konsumentów.

Będzie ona odgrywała kluczową rolę dla naszego dalszego rozwoju wraz z naszymi klientami w nadchodzących latach. Kreujemy opakowania z myślą o zmieniającym się świecie i wprowadzamy innowacje w zakresie pro-ekologicznych rozwiązań opakowaniowych dla polskiego rynku mówi Krzysztof Sadowski.

Warto jednak przypomnieć, że to kolejna zapowiedź otwarcia fabryki brytyjskiego producenta w Bełchatowie. Pierwotnie termin wyznaczono na lipiec, a najpóźniej na koniec 2020 roku. Jednak do tej pory niewiele działo się w strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej. Magistrat opóźnienia tłumaczył epidemią koronawirusa, ale jednocześnie podkreślał, że otrzymał zapewnienia od inwestora o kontynuacji inwestycji. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. Inwestor obiecywał 200 nowych miejsc pracy w Bełchatowie. Minęły dwa lata, co dalej z fabryką za 250 mln zł?

DS Smith jest czołowym dostawcą tektury falistej na świecie, a ponadto prowadzi działania recyklingowe i produkcję papieru. Firma ma siedzibę główną w Londynie,  koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych pro-ekologicznych rozwiązań w zakresie opakowań w 37 krajach i zatrudnia około 31 tysięcy osób. DS Smith Polska jest jednym z wiodących dostawców opakowań z tektury falistej na rynku. Posiada 4 fabryki zlokalizowane w Kielcach, Oławie, Kutnie i Kwidzyniu. Firma zatrudnia blisko 1300 osób.

O nowej fabryce DS Smith w Bełchatowie głośno zrobiło się jesienią 2018 roku. Wówczas inwestor zakupił od miasta działkę o pow. 13 hektarów za 3,8 mln zł. Podczas wspólnej konferencji prasowej z władzami miasta, przedstawiciel firmy zapowiedział budowę fabryki za 250 mln zł. Wygląda na to, że obietnica zostanie dotrzymana, choć z małym poślizgiem...

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy