Reklama

Reklama

Bezpłatna mammografia dla pań

Opublikowano: pon, 2 paź 2017 22:00
Autor:

Bezpłatna mammografia dla pań - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Reklama

Przed paniami kolejna szansa na bezpłatną mammografię. Aby skorzystać z badania wystarczy się zapisać.

Bełchatów jest jednym z miast, które realizuje Populacyjny Program Wykrywania Raka Piersi. Oznacza to, że bełchatowianki w wieku 50-69 lat mogą bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich.

W październiku mammobus, czyli pojazd wyposażony w specjalistyczny sprzęt do badania piersi pod kątem nowotworu, odwiedzi Bełchatów dwukrotnie. Panie mogą się spotkać ze specjalistą 2 lub 3 października. Wystarczy się zapisać – nie jest potrzebne żadne skierowanie. Wizytę można umówić telefonicznie pod numerem: 44 733 51 59 lub osobiście w bełchatowskim magistracie – Zespole ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia (ul. Kościuszki 1 budynek B).

Bełchatowianki, które chciałby skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego w innym terminie mają taką szansę. Do końca roku mammobus przyjedzie do Bełchatowa jeszcze kilkakrotnie. Dokładne terminy można sprawdzić TUTAJ. Badanie można także wykonać stacjonarnie - w pracowni mammograficznej, która mieści się w przychodni MegaMed przy ul. Czaplinieckiej 93/95. I w tym przypadku należy się wcześniej umówić. Można to zrobić osobiście – w przychodni lub telefonicznie pod numerem: 44 635 29 38, 44 635 29 41.

Refundowana przez NFZ mammografia skierowana jest do kobiet, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały tego badania w ramach profilaktyki zdrowotnej lub otrzymały pisemne wskazania do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. Z programu nie mogą skorzystać kobiety, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe piersi o charakterze złośliwym.

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Mammografia pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. - Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.