Reklama

Bełchatowskie urzędy zamykają drzwi przed koronawirusem. Obsługa tylko ''na dzwonek''

Opublikowano:
Autor:

Bełchatowskie urzędy zamykają drzwi przed koronawirusem.  Obsługa tylko ''na dzwonek'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd miasta w Bełchatowie od poniedziałku, 16 marca, ogranicza przyjęcia interesantów do absolutnego minimum. Podobnie sytuacja wygląda w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Obydwie placówki będą czynne wyłącznie "na dzwonek". Miasto zaostrzyło procedury po potwierdzeniu pierwszego przypadku zachorowania na koronawirusa w Bełchatowie. Nieczynne będą też bełchatowskie starostwo i urząd gminy Bełchatów.

Urząd Miasta w Bełchatowie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będą czynne wyłącznie „na dzwonek”. Oznacza to, że osoby, które będą chciały pilnie skorzystać z usług tych placówek, będą mogły przywołać urzędnika za pomocą dzwonka umieszczonego przy wejściu do placówek. Drzwi wejściowe do powyższych urzędów będą zamknięte.

- Zaostrzamy procedury, ponieważ u jednej z mieszkanek Bełchatowa stwierdzono obecność koronawirusa. Osoba ta przebywa już w łódzkim szpitalu - poinformował bełchatowski magistrat.

Urząd zaapelował do mieszkańców o rozwagę. Poprosił też, aby wszystkie możliwe sprawy były załatwianie drogą elektroniczną oraz jeśli nie jest to konieczne, to aby bełchatowianie nie wychodzili z domu.

Aż do odwołania drzwi zamknięte od 16 marca będą też w bełchatowskim starostwie.

- W związku z koniecznością wzmocnienia ochrony przed rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa, ale przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu bełchatowskiego, a także gości i pracowników urzędu, Starosta Bełchatowski zdecydował o zamknięciu Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. W tym czasie możliwy będzie kontakt z urzędem za pomocą poczty elektronicznej i telefoniczny. W bardzo PILNYCH sytuacjach można wezwać pracownika urzędu przy użyciu dzwonka umieszczonego przy wejściu do budynku (ul. Pabianicka 17/19) - poinformowało starostwo.

Dla petentów od 16 marca zamknięty będzie też budynek Urzędu Gminy Bełchatów. W drodze wyjątku będą przyjmowani tylko sołtysi.

- Prosimy o załatwianie spraw drogą telefoniczną lub mailową. Za utrudnienia przepraszamy - poinformował urząd gminy Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE