Reklama

Bełchatowski Szpitalny Oddział Ratunkowy do remontu. Kolejne miliony "wpompowane" w placówkę

Opublikowano:
Autor:

Bełchatowski Szpitalny Oddział Ratunkowy do remontu. Kolejne miliony "wpompowane" w placówkę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie gruntownie zmodernizowany. Prace za ponad 2 miliony złotych będą sfinansowane z unijnych środków. Wczoraj w Ministerstwie Zdrowia Witold Tomaszewski, obecnie pełniący obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II, podpisał umowę na realizację tej inwestycji.

Bełchatowski SOR należy do największych tego typu oddziałów w całym województwie. Nie jest też tajemnicą, że jego pomieszczenia pozostawiają wiele do życzenia, bo gruntownej modernizacji nie przechodziły od początku istnienia szpitala, czyli od 30 lat.

Na mocy umowy podpisanej w Ministerstwie, standard SOR-u znacząco się zmieni, wpływając tym samym nie tylko na jakość, ale i zwiększenie dostępności usług z zakresu ratownictwa medycznego.

- Dla resortu zdrowia każda inwestycja dotycząca ratownictwa medycznego jest niezwykle istotna - mówiła podczas uroczystości Anna Goławska, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia

Bełchatowski szpital na mocy podpisanej umowy otrzymał 2,22 mln zł ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Niewykluczone, że remont SORu uda się zrealizować do końca 2018 roku, niebawem mają zostać ogłoszone przetargi w celu wyłonienia wykonawcy. Przed bełchatowskim szpitalem i jego personelem stoi więc nie lada wyzwanie, bo swoje prace powoli rozpoczyna firma, która zrealizuje kontrakt za ponad 30 milionów złotych. Przypomnijmy, z kolei w ramach tego remontu nowe oblicze mają zyskać sale operacyjne, zarówno na głównym bloku jaki na oddziałach: otorynolaryngologii, chirurgii dziecięcej, a także oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE