Reklama

Bełchatowscy kryminalni przejęli nielegalny towar

Opublikowano:
Autor:

Bełchatowscy kryminalni przejęli nielegalny towar - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariusze bełchatowskiej komendy policji, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przejęli nielegalne papierosy i alkohol. Towar nie zawierał polskich znaków akcyzy, a mieszkaniec Łodzi za próbę uszczuplenia Skarbu Państwa o blisko 6000zł musi się liczyć z konsekwencjami.

23 stycznia roku o godzinie 17.00 bełchatowscy kryminalni pojechali sprawdzić tę informację, z której wynikało, że w posesji na terenie gminie Bełchatów mogą znajdować się nielegalne papierosy i alkohol.

- Na miejscu zastali mieszkańca Łodzi, który nie krył zaskoczenia na widok stróży prawa. Wkrótce okazało się, że mężczyzna w swoim peugeocie trzymał nielegalny towar. Policjanci przejęli trefne papierosy różnych marek. Było to 115 paczek pakowanych po 20 sztuk papierosów w każdej oraz 16 kartonów po 200 sztuk papierosów w każdym. Dodatkowo zabezpieczyli 7 litrów nielegalnego alkoholu - informuje KPP Bełchatów.

Szacowana kwota straty, którą mógł ponieść Skarb Państwa w wyniku uszczuplenia podatku akcyzowego to blisko 6000zł.

. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na blisko 6 000 złotych. Posiadacz trefnego towaru odpowie teraz za wykroczenie akcyzowe, za co grozi kara grzywny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE