Reklama

Reklama

Bełchatowianki zbierały podpisy w sprawie poparcia dla aborcji. Co zakłada obywatelski projekt ustawy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Akcję zbierania podpisów popierających obywatelski projekt ustawy „Legalna aborcja. Bez kompromisów” zorganizowano w okolicach miejskiego targowiska. Osób popierających inicjatywę nie brakowało. Co zakłada sam projekt?

Reklama

W godzinach przedpołudniowych na ulicy Wojska Polskiego koło miejskiego targowiska odbyła się akcja poparcia dla legalizacji aborcji. Dwie bełchatowianki zbierały podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Legalna aborcja. Bez kompromisów”. 

- Kobiety to nie inkubatory. Należy dać im prawo wyboru, prawo do decydowania o własnej przyszłości, o własnym życiu. Nikogo nie zmuszamy do aborcji, każdy ma własną wolę i własne sumienie - mówią bełchatowianki.

Bełchatów jest jednym z wielu polskich miast, gdzie zbierane są podpisy pod tą obywatelska inicjatywą, która jest odpowiedzią na ostatni wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Jak informują organizatorzy akcji, projekt ustawy „Legalna aborcja. Bez kompromisów” zakłada m.in. prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia, a w szczególnych przypadkach także po 12. tygodniu, wprowadzenie dla podmiotów leczniczych jednolitej procedury postępowania z osobą, która chce wcześniej zakończyć ciążę. Pomysłodawcy obywatelskiej ustawy domagają się także zniesienia kar dla lekarzy i osób pomagających w aborcji za zgodą osoby w ciąży, reformy procedury sprzeciwu pacjenckiego oraz rozszerzenia programu badań prenatalnych na badanie białka PAPP-A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy