Reklama

Reklama

Znalazł rozszarpaną sarnę w podbełchatowskim lesie. To wilki czy sfora psów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Znalazł rozszarpaną sarnę w podbełchatowskim lesie. To wilki czy sfora psów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkaniec Bełchatowa podczas spaceru po lesie natknął się na rozszarpane zwłoki sarny. Zaniepokojeni bełchatowianie pytają, czy zwierzę padło ofiarą wilków czy może sfory psów? Nadleśnictwo zabiera głos w sprawie.

Reklama

Mieszkaniec Bełchatowa wybrał się na poranny spacer po lasie w rejonie Ługów. Wracając tą samą leśną ścieżką po 2-3 godzinach na środku drogi zobaczył zagryzioną i rozszarpaną sarnę. Jak sam przyznaje, widok był straszny, ale też zrodził pytanie -  jaki drapieżnik zaatakował sarenkę? Czy mogły to być wilki czy może jednak sfora dzikich psów?

Jak relacjonuje, zagryzione zwierzę znalazł tuż obok zabudowań, znajdujących się w pobliżu lasu.

- Teraz nawet z rana strach jechać do lasu, jeśli takie widoki się napotyka – stwierdził bełchatowianin.

O zagryzioną sarnę zapytaliśmy w bełchatowskim Nadleśnictwie.

- Nie jest to normalna sytuacja w naszych lasach, bo sarna musiała zostać zaatakowana przez większego drapieżnika. Wilki jednak bym wykluczył, ponieważ to jest zbyt mały kompleks leśny i te zwierzęta stronią od ludzi, wolą mieć ciszę i spokój – mówi Jarosław Zając, szef Nadleśnictwa Bełchatów.

Nadleśniczy przypuszcza, że najprawdopodobniej sarenka padła ofiarą grupy dzikich psów, które coraz częściej można spotkać w lasach.

- Mamy sygnały o takich sforach psów od kół łowieckich czy też mieszkańców. Niewykluczone też, że mogło dojść do sytuacji, w której zwierzyna padła i inne osobniki się nią pożywiły i wyciągnęły na środek drogi. Jednak najprawdopodobniej były to dzikie psy, wałęsające się po okolicy – mówi Jarosław Zając.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy