Reklama

Reklama

Zmiany w programie 500 plus. Żeby otrzymać pieniądze, niezbędny będzie wniosek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Zmiany w programie 500 plus. Żeby otrzymać pieniądze, niezbędny będzie wniosek - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa mogą już składać internetowe wnioski o wypłatę pieniędzy z programu 500 plus. Dokumenty drogą tradycyjną będzie można złożyć od 1 kwietnia. Urzędnicy przypominają też, że w tym roku zmienia się okres rozliczeniowy. O czym jeszcze powinni wiedzieć beneficjenci programu?

Reklama

Do tej pory, osoby które pobierały świadczenie 500 plus, nie musiały się o nie ubiegać co roku – raz złożony wniosek był bowiem automatycznie odnawiany. W tym roku jednak, w programie wprowadzono kilka istotnych zmian, o których powinni pamiętać rodzice.

Przede wszystkim będą oni musieli złozyć odpowiedni wniosek. Jak informuje magistrat, ma to związek z innym niż dotychczas okresem świadczeniowym.

- Od tego roku okres świadczeniowy będzie trwał od 1 czerwca do 31 maja 2022 roku. Wiąże się to z koniecznością złożenia nowego wniosku o wypłatę świadczenia. Jeżeli tego nie zrobimy, pieniądze z programu mogą nie trafić na nasze konto – informuje Urząd Miasta Bełchatowa.

Wnioski drogą internetową można składać od 1 lutego, w tym celu należy skorzystać z bankowości elektronicznej oraz platformy ePUAP i [email protected] Osoby, które preferują jednak tradycyjną metodę składnia dokumentów, mogą to zrobić w bełchatowskim MOPS-ie od 1 kwietnia.

Ważny dla wielu bełchatowian będzie z pewnością fakt, że szybkość wypłaty świadczenia jest zależna od daty złożenia wniosku. Pieniądze z programu 500 plus będą wypłacane w następujących terminach:

  • złożenie wniosku do 30 kwietnia 2021 r. oznacza wypłatę pieniędzy do 30 czerwca 2021 r.
  • złożenie wniosku od 1 do 31 maja 2021 r. oznacza wypłatę pieniędzy do 31 lipca 2021 r.,
  • złożenie wniosku od 1 do 30 czerwca 2021 r. oznacza wypłatę pieniędzy do 31 sierpnia 2021 r.,
  • złożenie wniosku od 1 do 31 lipca 2021 r. oznacza wypłatę pieniędzy do 30 września 2021 r
W samym Bełchatowie z roku na rok przbywa rodzin, które korzystają ze świadczenia. W 2016 roku pobierało je 3 720 rodzin, co łącznie kosztowało ponad 22 mln zł. W 2020 r. z kolei zgłosiło się po nie 6 595 rodzin, a wypłacono ponad 58,5 mln zł.

Przypomnijmy, że świadczenie 500 plus przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny. Więcej informacji znajdziecie na stronie bełchatowskiego MOPS-u lub pod numerem 44 635 28 97

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy