Reklama

Reklama

Wycofała się firma prowadząca remont. Urząd tłumaczy się ze stanu dróg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Wycofała się firma prowadząca remont. Urząd tłumaczy się ze stanu dróg - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy narzekają, urząd tłumaczy, że prace przy remoncie przedłużają się, ponieważ wycofał się wykonawca. Drugą przeszkodą miał być... deszcz.

Reklama

Mieszkańcy gminy Zelów skarżą się na fatalny stan dróg. Urząd odpowiada na zastrzeżenia i tłumaczy, dlaczego nie prowadzono prac naprawczych. Według informacji wystosowanej przez urzędników przyczyn było kilka. 

- W pełni rozumiemy zdenerwowanie i zniecierpliwienie naszych Mieszkańców odnośnie złego stanu dróg gminnych po okresie zimowym. Pracownicy urzędu są również użytkownikami tych dróg i również odczuwają niedogodności związane z ich kiepskim stanem technicznym – tłumaczy gmina Zelów.

Okazuje się, że modernizację nawierzchni planowano. W tym celu ogłoszony został przetarg, który zakończył się wyborem wykonawcy. Niestety po rozstrzygnięciu postępowania firma wycofała się z realizacji zadania i konieczne było zawarcie umowy z innym realizatorem.

Jak informują urzędnicy, kolejną przeszkodą w remoncie gminnych dróg okazał się… deszcz. Z informacji wynika, że pogoda panująca w kwietniu uniemożliwiła rozpoczęcie prac. Urzędnicy obawiali się powtórki sprzed roku, gdy kapryśna pogoda nie sprzyjała remontom, a końcowy efekt robót drogowych był mizerny z powodu opadów.

- W zeszłym roku, kiedy remontowano drogę w Ignacowie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Już kilka tygodni później nawierzchnia nadawała się ponownie do remontu – tłumaczy urząd.

Dodatkowo urząd przypomina, że wiele dróg w tym regionie należy do powiatu i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. To te jednostki są odpowiedzialne za ich stan i prowadzone prace remontowe. Gmina może jedynie nalegać na poprawę jakości nawierzchni w tych rejonach.

Pocieszaniem dla mieszkańców może być fakt, że w ostatnich dniach kwietnia rozpoczęły się prace remontowe, a drogowcy sukcesywnie będą naprawiać nawierzchnie dróg na terenie gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy