Reklama

Reklama

Gmina rusza z inwestycją w Zdzieszulicach Górnych. Czy to oznacza, że powiat wyremontuje drogę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina rusza z inwestycją w Zdzieszulicach Górnych. Czy to oznacza, że powiat wyremontuje drogę?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów otrzymała 4 miliony złotych wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Część tej kwoty zostanie wykorzystana na budowę kanalizacji w Zdzieszulicach Górnych. Czy to oznacza, że jest szansa na remont tamtejszej drogi?

Reklama

Droga w Zdzieszulicach Górnych od wielu lat jest w tragicznym stanie. Mieszkańcy kilkukrotnie starali się o remont nawierzchni, jednak do tej pory bezskutecznie. Kilka tygodni temu, zarządca drogi, czyli bełchatowskie starostwo informował, że z ewentualnym rozpoczęciem przebudowy drogi trzeba poczekać na zakończenie realizowanej przez gminę Bełchatów budowy kanalizacji sanitarnej. Gminny projekt stał jednak wówczas pod znakiem zapytania – samorząd był bowiem w trakcie starań o wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Wykonanie kompleksowego remontu istniejącej nawierzchni jezdni przed ukończeniem budowy kanalizacji wiązałoby się z późniejszym naruszeniem nowo wykonanej nawierzchni jezdni w celu umieszczenia urządzenia (kanalizacji) w śladzie istniejącej nawierzchni jezdni – mówiła w połowie marca Marzena Rogut-Chrząszcz z bełchatowskiego starostwa.

Teraz gmina Bełchatów poinformowała, że w ramach trzeciego naboru wniosków udało się pozyskać aż 4 miliony zł wsparcia. I to właśnie z tych środków sfinansowana zostanie budowa kanalizacji sanitarnej w Zdzieszulicach Górnych. Inwestycja będzie kosztować 1,5 mln zł i ma się zakończyć w 2022 roku.

Czy to oznacza, że mieszkańcy doczekają się w końcu remontu drogi przez Zdzieszulice? Okazuje się, że taka inwestycja jest w planach, starostwo nie wskazuje do jej realizacji... droga jednak daleka.

Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie jest w posiadaniu dokumentacji projektowej wraz z decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: "Rozbudowa drogi powiatowej nr 1913E w miejscowości Zdzieszulice Górne - od kilometra 0+000,00 do 0+815,00, gmina Bełchatów". Dokumentacja projektowa obejmuje odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1913E (ul. Piotrkowska) do skrzyżowania z drogą w kierunku dawnej Wytwórni Mas o długości 815 m. Z uwagi na istniejącą sieć kanalizacji sanitarnej na wskazanym odcinku możliwa będzie realizacja inwestycji po wcześniejszym ujęciu jej w budżecie Powiatu Bełchatowskiego i Gminy Bełchatów zgodnie z podziałem środków w formule inicjatywy samorządowej 50/50. Pozostały odcinek drogi powiatowej w miejscowości Zdzieszulice Górne wymaga sporządzenia dokumentacji projektowej i uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Wykonanie dokumentacji projektowej, obejmującej pozostały odcinek drogi będzie możliwe po zakończeniu budowy kanalizacji sanitarnej przez Gminę Bełchatów. Kolejnym etapem będzie realizacja inwestycji drogowej. Realizację tego zadania przyspieszyć może pozyskanie środków z Funduszu Dróg Samorządowych, o których pozyskanie zabiegać będzie Powiat Bełchatowski w kolejnym "rozdaniu" środków z funduszy rządowych - informuje starostwo. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy