Reklama

Reklama

Czy w sylwestra posypią się mandaty? Policjanci z Bełchatowa odpowiadają

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Śląska Policja

Czy w sylwestra posypią się mandaty? Policjanci z Bełchatowa odpowiadają - Zdjęcie główne

Poglądowe | foto Śląska Policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Im bliżej sylwestra, tym więcej słyszy się w mediach o wprowadzonym przez rząd rozporządzeniu, które zawiera m.in. zakaz przemieszczania się od godz. 19w dniu 31 grudnia do godz. 6 w Nowy Rok. Przepis budzi wiele kontrowersji. Czy policjanci z Bełchatowa będą kontrolować spacerowiczów?

Reklama

Wprowadzane przez rząd obostrzenia związane z epidemią koronawirusa często są niejasne i niezrozumiałe dla obywateli. Jednak ogłoszony niedawno zakaz przemieszczania się w sylwestra od kilku dni wzbudza wiele kontrowersji i wątpliwości.

W mediach pojawiło się też pytanie – co o tym zakazie twierdzą policjanci i czy będą wystawiać mandaty za przemieszczanie się w sylwestra. Bełchatowska policja podchodzi do sprawy asekuracyjnie, zaznaczając, że w sylwestra policjanci będą skupiać się – jak co roku – na kontrolowaniu kierowców, tak by wyeliminować z ruchu tych "na podwójnym gazie". Co jednak z osobami, które będą przebywać poza domem?

- Policjanci będą kontrolować ulice Bełchatowa, tak by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo. Naszym głównym celem będzie pouczanie i informowanie o zagrożeniu epidemicznym mieszkańców, którzy będą ignorować zakaz przemieszczania się – informuje KPP Bełchatów.

Funkcjonariusze zaznaczają jednak, że poza zakazem przemieszczania, obowiązują też inne obostrzenia, związane chociażby z grupowaniem się – na takie zgłoszenia z pewnością zareagują policjanci. Mundurowi przypominają przy tym, że podobnie jak podczas wiosennego lockdownu, ostateczną decyzję będzie podejmował interweniujący patrol.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy