Reklama

Reklama

Dni Papieskie w Bełchatowie. Będą kremówki, koncerty i modlitwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Dni Papieskie w Bełchatowie. Będą kremówki, koncerty i modlitwa - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami XVII Dni Papieskie w Bełchatowie. W drugiej połowie października w mieście odbędzie się szereg wydarzeń, które poświęcone będą św. Janowi Pawłowi II. Co zaplanowano?

Reklama

Dni Papieskie w Bełchatowie obchodzone są przy okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Biskupa Rzymu. W tym roku rozpoczną się już 13 października, kiedy to wierni będą mieli okazję uczestniczyć w Różańcu Fatimskim. Ten rozpocznie się o godzinie 20:00 w parafii na os. Dolnośląskim. Uczestnicy przejdą ulicami miasta pod pomnik św. Jana Pawła II przy ul. Kościuszki.

Dwa dni później, w piątek 15 października odbędzie się tradycyjne "Serduszko dla Jana Pawła II". Dzieci z bełchatowskich przedszkoli udekorują pomnik papieża własnoręcznie przygotowanymi serduszkami.

Z kolei w sobotę, 16 października, czyli dokładnie w 43. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w Bełchatowie odbędzie się Apel Jasnogórski. Zostanie on odśpiewany przy pomniku św. Jana Pawła II na ul. Kościuszki.

Główną część uroczystości zaplanowano na sobotę, 17 października. Tego dnia, przy parafii farnej w Bełchatowie staną stragany ze słodyczami, gdzie będzie można spróbował papieskich kremówek. W południe odprawiona zostanie msza św. w intencji bełchatowian oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem papieża. Na koniec, o godzinie 15:00 odbędzie się koncert Zakładowej Orkiestry Górniczej KWB Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy