Reklama

Reklama

Mieszkanie z upustem nawet do 85%. Bełchatowianie mają czas tylko do końca roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Mieszkanie z upustem nawet do 85%. Bełchatowianie mają czas tylko do końca roku - Zdjęcie główne

Bełchatów: Wykup mieszkania z bonifikatą | foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze tylko do końca roku najemcy mieszkań komunalnych mają czas, by złożyć wniosek o wykupienie lokalu ze sporą bonifikatą. Upusty sięgają nawet 85 – procent, co oznacza, że zaoszczędzić można nawet kilkaset tysięcy. Urzędnicy zaznaczają, że płatności można zrealizować w 2021 roku.

Reklama

Bełchatowianie, którzy wynajmują obecnie mieszkania komunalne mają szanse na wykupienie ich z bonifikatą, która może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Czas na złożenie odpowiedniego wniosku w Urzędzie Miasta mija z końcem tego roku.

Na największą zniżke mogą liczyć mieszkańcy os. 1000 – lecia, Wolności, 1 -go Maja, Żołnierzy POW, Budowlanych oraz ulic Fabrycznej, Sienkiewicza, Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego – tam bonifikata wyniesie aż 85%. Nieco mniej, bo 80% upustu będzie naliczane przy wykupie mieszkań na os. Dolnośląskim, Przytorze, Okrzei oraz przy ul. Czaplinieckiej, Kwiatowej i Pabianickiej. Najniższą, 75 – procentową zniżkę otrzymają najemcy mieszkań na Binkowie.

Złożenie wniosku w magistracie to pierwszy krok, niezbędny do wykupienia mieszkania z bonifikatą. Następnym będzie wizyta rzeczoznawcy, który ustali rzeczywistą, rynkową wartość nieruchomości – od tej kwoty naliczany będzie upust. Po wpłacie należności pozostanie już tylko podpisanie umowy kupna – sprzedaży. Urzędnicy zaznaczają, że formalności oraz płatności można sfinalizować w przyszłym roku – nie później jednak niż do 30 czerwca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy