Reklama

Reklama

WOŚP w Bełchatowie pobił rekord! Ile zebrali wolontariusze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WOŚP Bełchatów

WOŚP w Bełchatowie pobił rekord! Ile zebrali wolontariusze?  - Zdjęcie główne

foto WOŚP Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Według pierwszych wstępnych szacunków bełchatowskiego sztabu, podczas tegorocznego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bełchatowie udało się zebrać już ponad 177 tys. zł. To jednak nie wszystko, a kwota może być znacznie większa! Jest już pewne, że rekord zbiórki z 2020 roku zostanie znacznie przekroczony.

Reklama

Bełchatowski sztab podał wstępne wyniki zbiórki podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Bełchatowa kwestowało blisko 300 wolontariuszy, a kwota jaką udało im się zebrać, naprawdę zasługuje na wielkie uznanie. Wszystko wskazuje, że pomimo fatalnej pogody i mocno niesprzyjających warunków do kwestowania i zabawy, orkiestrze gorących serc w Bełchatowie udało się pobić kolejny rekord. Według wstępnych wyników, podanych przez sztab WOŚP, zebrano 177 tys. zł. Okazuje się, że to jednak nie wszystko, bo dotychczas podliczono jedynie puszki wolontariuszy i tzw. puszki stacjonarne. 
- Nie podliczyliśmy jeszcze licytacji z allegro, e-skarbonki i terminali płatniczych. Tak więc kwota będzie znacznie większa - mówi Rafal Kaleciński z bełchatowskiego sztabu WOŚP. 
Szacuje się, że łączna kwota może sięgnąć nawet 200 tys. zł. To znacznie więcej niż przed rokiem, gdy zebrano ok. 160 tys. zł. Dotychczasowy rekord zbiórki WOŚP w Bełchatowie wynosił 173 tys. zł. Taką kwotę osiągnięto w 2020 roku. Podczas 30. finału rekord udało się przebić i to pomimo kapryśnej pogody. 
- Pogoda była tragiczna, ale wolontariusze dali radę i byli niesamowici, tak jak i wszystkie osoby zaangażowane w tegoroczny finał. Wszystkim serdecznie dziękuję. W wielu miastach część koncertową odwołano ze względu na silny wiatr. Nam się udało i z tego się bardzo cieszę. Zrobiliśmy to też ze względu na wolontariuszy, którzy kwestowali cały dzień przy tej fatalnej pogodzie - mówi Rafał Kaleciński. 
Podsumowano również ogólnopolski wynik 30. Finału WOŚP, który zakończył się wynikiem 136,2 mln zł. Tym samym został pobity ubiegłroczny rekord wynoszący 127,4 mln zł. Warto podkreślić, że wciąż trwa wiele orkiestrowych licytacji i ostateczna kwota będzie znacznie większa. W 2021 roku WOŚP zebrał łącznie blisko 211 mln zł.
Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału będą przeznaczone na zapewnienie najwyższych standarów diagnostyki leczenie wzroku u dzieci. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy