Reklama

Reklama

Urzędnicy wkrótce zapukają do Twoich drzwi. W jakim celu odwiedzą bełchatowian?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie/www.belchatow.pl

Urzędnicy wkrótce zapukają do Twoich drzwi. W jakim celu odwiedzą bełchatowian?  - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie/www.belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat wysyła urzędników, aby doręczyli mieszkańcom decyzje podatkowe. Bełchatowianie otrzymają również zawiadomienie o zmianie stawki za wywóz śmieci.

Reklama

Miejscy urzędnicy będą doręczać decyzje w sprawie podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego, a także zawiadomienie o zmienionej opłacie za wywóz i gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jak informuje magistrat, urzędnicy do drzwi bełchatowian mogą zapukać pomiędzy 4 a 26 lutego. Doręczyciele będą pracować od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-20:00.

Jeśli w tym czasie wysłany urzędnik nikogo nie zastanie pod wskazanym adresem, to wróci w innym terminie lub zostawi informację z prośbą o kontakt telefoniczny w sprawie ustalenia sposobu doręczenia. Miasto zaznacza, że decyzja może być zostawiona w zaklejonej kopercie, u sąsiada, pod warunkiem, że ten zobowiąże się do przekazania jej adresatowi. W takiej sytuacji w skrzynce pocztowej adresata zostawi informację o pozostawieniu urzędowej korespondencji pod innym adresem. 

– Pracownicy roznoszący decyzje będą mieć przy sobie specjalne upoważnienie. Każdy, do kogo zapuka doręczyciel, może więc go poprosić o okazanie się takim dokumentem – mówi Mirosława Mikła, dyrektor Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Bełchatowa.

Jak podkreśla, urzędnicy będą zobowiązani do zachowania reżimu sanitarnego. Będą więc mieli zakryte usta i nos, a także zachowają bezpieczny odstęp. Urząd prosi mieszkańców, aby przygotowali własne długopisy, którymi podpiszą potrzebne dokumenty. Co istotne, na doręczonych decyzjach nie będzie podpisu własnoręcznego osoby wystawiającej dokument, będzie natomiast widniał nadruk z imieniem, nazwiskiem oraz stanowiskiem służbowym osoby upoważnionej do jej wydania, a także nadrukowana okrągła pieczęć.

Magistrat zaznacza, że do podatników, do których nie dotrze urzędowy doręczyciel, decyzję dostarczy operator pocztowy, a podatek należy wpłacić na wskazany w decyzji indywidualny numer konta. 

Dodatkowe pytania odnośnie decyzji podatkowych mieszkańcy mogą kierować do pracowników Wydziału Finansowego bełchatowskiego magistratu pod numerami telefonów:  44 733 51 29 lub 44 733 51 30. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy