Reklama

Reklama

Mieszkania w Bełchatowie nawet 75 procent taniej. Na jakich osiedlach?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mieszkania w Bełchatowie nawet 75 procent taniej. Na jakich osiedlach? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd miasta ogłosił możliwość wykupu mieszkań z nawet 75-procentowym upustem. Kto może skorzystać, kupując lokal w tak niskich cenach?

Reklama

Ceny mieszkań wciąż rosną. Wiele osób z pewnością chętnie skorzystałoby z możliwości kupna lokalu z nawet 75-procentowym upustem. Teraz bełchatowianie mają taką możliwość, niestety dotyczy ona tylko pewnej grupy osób.

Od 60 do nawet 75 procent taniej - bonifikaty tej wielkości oferuje Urząd Miasta w Bełchatowie lokatorom mieszkań komunalnych. To już kolejny rok, kiedy magistrat wychodzi z taką inicjatywą.

– Po raz kolejny wprowadzamy możliwość wykupienia mieszkań komunalnych z bonifikatą, tym razem będzie można z niej skorzystać do końca stycznia 2023 r. – mówi wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Uchwałę w tej sprawie, ponownie podjęli miejscy radni. Propozycja skierowana jest do najemców lokali komunalnych, którzy nie zalegają z opłatami czynszu i obejmuje budynki w wielu rejonach miasta. Najniższa bonifikata obejmuje mieszkania na osiedlu Binków. Tutaj najemcy lokali komunalnych mogą liczyć 65 procent upustu, jeśli jednorazowo wpłacą 35 procent wartości przed zawarciem umowy.

Lokale mieszkalne mieszczące się na osiedlach Dolnośląskim, Przytorze, Okrzei, a także przy ulicach Czaplinieckiej, Kwiatowej i Pabianickiej będzie można wykupić z 70-procentowym rabatem przy jednorazowej wpłacie 30 procent wartości mieszkania.

Największy upust dostaną mieszkańcy na osiedlach 1000-lecia, Wolność, 1 Maja, Budowlanych, Żołnierzy POW oraz przy ulicach Fabrycznej, Sienkiewicza, Czyżewskiego, a także w tych kamienicach, w których jest do 10 mieszkań. W tych lokalizacjach bełchatowianie mogą liczyć na 75 procent bonifikaty.

Warto dodać, że kolejne 5 procent rabatu mogą otrzymać rodziny wielodzietne, a także kombatanci, ofiary represji wojennych i powojennych. Dodatkowe upusty nie mogą być łączone. Urząd miasta obecnie posiada 900 lokali, które najemcy mogą wykupić na własność.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy