Reklama

Reklama

Uczniowie z naszego miasta na ogólnopolskiej gali. Rozbili bank z nagrodami i wrócili z dużą kasą [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uczniowie z naszego miasta na ogólnopolskiej gali. Rozbili bank z nagrodami i wrócili z dużą kasą [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
12
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Wychowankowie bełchatowskiego Energetyka pokazali na co ich stać. Stworzyli dwa wyjątkowe projekty, które zostały wyróżnione na ogólnopolskiej gali. Do miasta wrócili z prestiżowymi odznaczeniami i pokaźną sumą.

Reklama

W piątek, 21 kwietnia, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbył się finał ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych. W tegorocznych zmaganiach udział wzięli również uczniowie z Bełchatowa, którzy rywalizowali z ponad czterema tysiącami osób z całej Polski, prowadząc działania ważne dla lokalnej społeczności.

Wychowankowie ZSP nr 1 stworzyli dwa osobne projekty, które realizowali przez ostatnie miesiące. Pierwszym z nich była akcja „Razem po uśmiechy”, za pomocą której uczniowie chcieli pomóc swoim rówieśnikom w zmaganiu się z problemami. W tym celu zorganizowali w szkole wydarzenie promujące zdrowy styl życia, wówczas odbyły się pokazy różnych dyscyplin sportowych, a także ciekawe wykłady.

Jak nam przekazali, pomysł na realizację takiego projektu zrodził się w ich głowach po tym, jak zauważyli, że młodzi ludzie coraz częściej chodzą smutni i przygnębieni, a także zmagają się z depresją. Projekt miał być sposobem na walkę z tymi problemami.

Akcja spodobała się lokalnej młodzieży, która z uśmiechem na twarzy brała udział w wydarzeniu. Teraz została również doceniona przez komisję olimpiady. Projekt „Razem po uśmiechy” zdobył odznaczenia Srebrnego i Brązowego Wilka, tym samym został uznany najlepszym w województwie oraz najlepszym w szkole.

To jednak nie wszystko. Świetnie spisali się również uczniowie realizujący drugi projekt w Energetyku. Młodzi ludzie utworzyli Uczniowską Brygadę Remontową i po lekcjach podjęli się prac remontowych w mieszkaniu rodziny z trójką dzieci oraz w lokalu, w którym mieszka wychowanka domu dziecka.

Ekipa UBR-y również została wyróżniona. Podczas gali oprócz Złotych Wilków przyznawane były również nagrody partnerów. Jednym z partnerów była firma, pod której patronatem uczniowie ZSP nr 1 w Bełchatowie i CKZ w Bełchatowie realizowali swój projekt.

Ciężka praca uczniów i ich pomoc dla mieszkańców zostały docenione. To właśnie do wychowanków Energetyka trafił bon na 50 tys. zł. który zostanie przeznaczony na remont w szkole. Oprócz tego do Bełchatowa wrócili z tabletami do nauki.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy