reklama
reklama

Lekarze niezbyt chętni by się szczepić na COVID-19. Ilu medyków zgłosiło się na zastrzyk w Bełchatowie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lekarze niezbyt chętni by się szczepić na COVID-19. Ilu medyków zgłosiło się na zastrzyk w Bełchatowie? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Perspektywa szczepień na COVID-19 w Polsce jest coraz bliższa. "Zielone światło" dała już Europejska Agencja Leków. Jako pierwsi zastrzyk przyjmą medycy i pracownicy szpitali. W bełchatowskim szpitalu taką chęć zgłosiła połowa personelu. Zapisy trwają do 28 grudnia.
reklama

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie znalazł się na liście placówek "węzłowych", czyli tych, w których wykonywane będą szczepienia przeciwko COVID-19. Jako pierwsi na zastrzyk mogą zdecydować się pracownicy szpitali właśnie – chodzi zarówno o lekarzy, jak i personel niemedyczny.

Przez ostatnie tygodnie w szpitalach w całym kraju sporządzane były listy pracowników, którzy wyrażają chęć przyjęcia szczepionki na koronawirusa – zgodnie z wcześniejszymi założeniami, miały być gotowe do 20 grudnia, zapytaliśmy więc, ile osób na codzień pracujących w bełchatowskim szpitalu wpisało się na listę szczepień.

Okazuje się, że wątpliwości co do szczepionki są również wśród samych lekarzy. Do 20 grudnia, na liście osób chętnych na zastrzyk znalazło się 550 osób z personelu medycznego oraz 96 osób z personelu administracyjnego i pomocniczego. Z informacji, jakimi podzielił się Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie wynika, że jest to około 50 proc. całej załogi placówki. Liczby te mogą się jednak zmienić – wszystko przez decyzję Ministerstwa Zdrowia o przedłużeniu terminu sprządzania list.

- Liczba chętnych do zaszczepienia ulega ciągłej zmianie ponieważ zapisy zgodnie z decyzją MZ zostały przedłużone do 28.12.2020 r – informuje Dział Organizacji bełchatowskiego szpitala.

A co z pracownikami, którzy nie będą chcieli zaszczepić się przeciwko COVID-19? Szpital zaznacza, że szczepienia są dobrowolne i nie można stosować nakazów czy ograniczeń w wykonywaniu zawodu pracownikom, którzy nie wyrażają woli zaszczepiania. Wszystko wskazuje więc na to, że medycy, którzy się nie zaszczepią, mimo wszystko będą pracować w normalnym – jak na pandemiczne czasy – trybie.

Kiedy ruszą szczepienia w Polsce? Wszystko wskazuje na to, że już za kilka dni. W poniedziałek, 21 grudnia Europejska Agencja Leków podjęła decyzję o dopuszczeniu szczepień do użytku w Europie, a zdaniem Michała Dworczyka, szefa KPRM bardzo możliwe, że szczepionki trafią do Polski jeszcze 26 grudnia, dzień później pierwsze 10 tys. osób będzie mogło przyjąć zastrzyk.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama