reklama
reklama

Szpital w Bełchatowie poszukuje lekarzy w... urzędzie pracy. Czy zamkną część oddziałów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Szpital w Bełchatowie poszukuje lekarzy w... urzędzie pracy. Czy zamkną część oddziałów?  - Zdjęcie główne

foto Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Brakuje lekarzy w bełchatowskim szpitalu. Dyrekcja ogłoszenie o wolnych etatach zamieściła... w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie. Placówka odniosła się też do nieoficjalnych informacji o likwidacji łóżek, a nawet całych oddziałów.
reklama

To z pewnością rzadko spotykany obrazek. W bełchatowskim pośredniaku obok ofert pracy dla kierowcy, manicurzystki, bufetowej czy elektryka, widzimy również propozycję pracy dla… lekarzy. Szpital wojewódzki w Bełchatowie zamieścił ogłoszenie o wolnych etatach dla specjalistów neonatologii. Proponowana jest umowa na czas nieokreślony. Czas pracy to 40 godzin tygodniowo. Do zakresu obowiązków należy ocena stanu zdrowia i i diagnoza nieprawidłowości rozwojowych u noworodków. Jaką pensję szpital oferuje? To minimum 6.750 zł brutto. Poszukiwanie lekarzy w urzędzie pracy może dziwić, bo jednak trudno sobie wyobrazić osoby pracujące w tym zawodzie, będące na… bezrobociu. O powody zamieszczenia ogłoszenia zapytaliśmy w bełchatowskim szpitalu.

- Neonatologia jest jedną z najbardziej deficytowych specjalizacji lekarskich w Polsce. Trzech z bełchatowskich  neonatologów jest w wieku emerytalnym, dlatego szpital poszukuje nowych lekarzy do pracy w tym między innymi w Powiatowym Urzędzie Pracy – informuje dział organizacji bełchatowskiego szpitala.

Placówka zapewnia również, że obecni lekarze neonatologii zadeklarowali chęć dalszego zatrudnienia, co ma zapewniać ciągłość pracy oddziału neonatologicznego i położniczo-ginekologicznego bez ograniczeń. Okazuje się, że oddział noworodkowy nie jest jedynym, na którym szpital boryka się problemami kadrowymi. Placówka, zapytana o obsadę na innych oddziałach, potwierdza, że brakuje lekarzy. Ograniczenia kadrowe występują m.in. w dziedzinie chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, otorynolaryngologii, opieki paliatywnej. Szpitala zapewnia jednak, że nie stwarza to zagrożenia dla funkcjonowania oddziałów.

Od dłuższego czasu nieoficjalnie mówi się o likwidacji niektórych oddziałów w bełchatowskim szpitalu lub ograniczeniu liczby łóżek. Placówka dementuje te pogłoski.

- Dyrekcja szpitala nie planuje na dzień dzisiejszy zamknąć żadnego z istniejących oddziałów. Nie planuje też w najbliższym czasie ograniczenia liczby łóżek w oddziałach szpitalnych – informuje Szpital Wojewódzki w Bełchatowie.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama