Reklama

Reklama

Coraz więcej chorych na COVID-19 trafia do bełchatowskiego szpitala. Ile osób było zaszczepionych, a ile nie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Coraz więcej chorych na COVID-19 trafia do bełchatowskiego szpitala. Ile osób było zaszczepionych, a ile nie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie zwiększono liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19, których każdego dnia przybywa. Placówka podała ilu spośród hospitalizowanych to osoby niezaszczepione, a ile zaszczepione.

Reklama

Z każdym kolejnym dniem w całym kraju hospitalizowanych jest coraz więcej osób chorujących na COVID-19. Podobnie jest również w bełchatowskim szpitalu, który w ostatnich dniach zwiększył liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19. Obecnie w placówce przygotowanych jest 88 łóżek, w tym 8 miejsc na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Szpital potwierdza, że w ostatnich dniach zauważalny jest znaczny wzrost hospitalizacji wywołanych COVID-19.

Łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 wyodrębnione zostały w pawilonie „A” szpitala, w którym na co dzień funkcjonują oddziały dermatologiczny, obserwacyjno-zakaźny oraz oddział opieki paliatywno-hospicyjnej.

Jak informuje szpital, na oddziale obserwacyjno-zakaźnym zajętych jest 70 łóżek, natomiast na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii 8 łóżek.

- Na chwilę obecną miejsc jest wystarczająco dużo, jednak biorąc pod uwagę dynamikę zakażeń, sytuacja ta szybko może się zmienić – informuje szpital w Bełchatowie.

Do szpitala zgłaszają się pacjenci z takim objawami jak m.in. duszności, narastające osłabienie, kaszel i gorączka. Jak podaje placówka, 76 proc. hospitalizowanych pacjentów to osoby niezaszczepione. Na oddziale zakaźnym przebywa 53 niezaszczepionych pacjentów, a na anestezjologii i intensywnej terapii 6 osób. Natomiast hospitalizowanych zaszczepionych osób jest łącznie 19. 

W środę (17 listopada) Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby w całym kraju odnotowano 24 239 zarażeń koronawirusem. Aż 463 osoby zmarły. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy