Reklama

Reklama

Rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 w Bełchatowie. Kto był pierwszy w kolejce po zastrzyk?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 w Bełchatowie. Kto był pierwszy w kolejce po zastrzyk? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Na liście chętnych do zastrzyku jest obecnie ponad tysiąc osób z tzw. grupy "0". Kto zdecydował się przyjąć remedium jako pierwszy?

Reklama

Dostawa szczepionek przeciwko COVID-19 dotarła do Bełchatowa. Pierwsze zastrzyki w bełchatowskim szpitalu podano w minioną niedzielę, 27 grudnia. Tuż po świętach remedium przyjęło 75 pracowników szpitala. Jako pierwsza zdecydowała się na to zastępczyni dyrektora ds. pielęgniarstwa Anna Krystek, pełniąca również rolę koordynatorki ds. szczepień.

Do 28 grudnia szpitale węzłowe – czyli również placówka w Bełchatowie – miały przygotować listę osób uprawnionych, a co ważniejsze chętnych do przyjęcia szczepionki na COVID-19. Przypomnijmy, że w tzw. etapie "0", na zastrzyk mogą zgłaszać się pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym również wykonujący indywidualną praktykę), DPS-ów i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Na liście chętnych do szczepienia w Bełchatowie w trakcie etapu "0" znalazło się w sumie 1207 osób. 753 z nich to pracownicy szpitala – mowa tu o 650 medykach, oraz 103 osobach z personelu niemedycznego , co stanowi nieco ponad połowę załogi bełchatowskiej placówki. Dodatkowo, na zastrzyk zgłosiły się 454 osoby z tzw. podmiotów zewnętrznych. W chwili obecnej szpital oczekuje na kolejną dostawę szczepionek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy