Reklama

Reklama

Strażacy z Bełchatowa podsumowali 2021 rok. Jak wyglądają statystyki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Strażacy z Bełchatowa podsumowali 2021 rok. Jak wyglądają statystyki? - Zdjęcie główne

Zdjęcie Poglądowe | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Bełchatowie podsumowała działania za 2021 rok. W sumie ratownicy interweniowali prawie dwa tysiące razy. Poza pożarami, czy walki ze skutkami gwałtownej pogody, strażacy zabezpieczali też zdarzenia drogowe oraz wspierali walkę z pandemią.

Reklama

Ze statystyk, jakimi podzieliła się Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Bełchatowie wynika, że ratownicy, na terenie całego powiatu, do pomocy wzywani byli 1856 razy. W porówaniu z rokiem 2020 było to o 239 interwencji więcej.

Najczęściej strażacy interweniowali w sprawie nietypowych zachowań zwierząt czy owadów, stwarzających zagrożenie - 492 zgłoszenia. Na drugim miejscu są wyjazdy związane ze wsparciem podczas usuwania skutków silnych wiatrów - 315 interwencji. Nie brakowało też pożarów — było ich 221. 168 razy ratownicy pracowali przy wypadkach czy kolizjach, nieco ponad stokrotnie (108) ratownicy wyjeżdżali na interwencje związane z pandemią covid-19. Pojawiły się też akcje związane z gwałtownymi opadami — było ich 89. Niestety pojawiły się też fałszywe alarmy — było ich 109. Dodatkowo ratownicy prowadzili też czynności kontrolno-rozpoznawcze w mieszkaniach, budynkach użyteczności publicznej czy obiektach produkcyjno-magazynowych.

- W grupie alarmów fałszywych nie ma tylko tych złośliwych wezwań do nieprawdziwych zdarzeń. Takie w roku ubiegłym odnotowano tylko dwa. Pozostałe wykonano w dobrej wierze (52) lub zaszwankowała instalacja wykrywania pożaru (55) - informują strażacy.

Oczywiście pożary i wypadki łączą się również z ofiarami śmiertelnymi, tych było w ubiegłym roku 26, rannych zostało z kolei 168 osób. Większość tragicznych zdarzeń miała miejsce na drogach — jak wskazują strażacy, w pożarach w 2021 roku zginęła jedna osoba, z kolei 6 zostało rannym, w tym jeden strażak PSP oraz dwóch ratowników OSP.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej zatrudnia blisko 90 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy