Podczas tegorocznej majówki nieopodal Bełchatowa w miejscowości Katarzynka doszło do tragicznego wypadku. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motocykliście. W wyniku zderzenia kierowca jednośladu zmarł na miejscu.
Krótko po tym zdarzeniu internautów obiegła informacja dotycząca tożsamości motocyklisty. Był nim, miłośnik zwierząt i autor popularnego bloga „Podróżna cztery łapy”. Adam Zagalski od lat służył pomocą czworonogom, organizując dla nich transporty do schronisk, fundacji i nowych domów. Często zabierał zwierzaki z miejsc, w których miały tragiczne warunki do życia. Tylko do maja zorganizował 52 transporty i przewiózł 86 zwierzaków.
Adam miał również pewne marzenie, które próbował zrealizować. Chciał, by psy żyjące w naszym mieście miały miejsce stworzone tylko dla nich. Teren, na którym mogłyby w pełni cieszyć się wolnością i zabawą na świeżym powietrzu.
Chcąc spełnić to marzenie w 2018 roku zgłosił do budżetu obywatelskiego projekt budowy ekologicznego parku dla psów. Wówczas bełchatowianie wybrali jednak inne inwestycje, a projekt Adama został chwilowo odłożony do szuflady. Jednak nigdy nie porzucił on tego pomysłu.
Dzięki uprzejmości rodziny Zagalskiego jego przyjaciołom udało się odnaleźć roboczą wersję projektu. Następnie, jak przekazuje Marta Matuszewska, prezes fundacji Kocia Klitka, a prywatnie przyjaciółka Adama, pomysł został zaktualizowany i złożony do urzędu miasta.
Następnie budowa parku dla psów trafiła na listę projektów twardych tegorocznego budżetu obywatelskiego, a przyjaciele Adama, zaczęli walkę o każdy głos. W piątek, 15 września, poznaliśmy wyniki głosowania. Okazuje się, że ich działania przyniosły skutek, a marzenie Adama spełni się już w przyszłym roku.
Projekt budowy ekologicznego parku dla psów zajął drugie miejsce na liście zadań twardych i zebrał 625 głosów. Miejsce dla zwierzaków ma powstać w parku przy ulicy Mielczarskiego. Zgodnie z założeniem projektu, wybudowany ma zostać wybieg dla psów, składający się ze strefy wolnej i części z ekologicznymi przeszkodami. Teren ma zostać ogrodzony i wyposażony w śluzę wejściową, gdzie psy będą mogły się uspokoić i wyciszyć.
Na placu staną płotki, równoważnie, pochylnie, przeskoki, tunele, a także kosze na psie odchody i elementy małej architektury. Wszystkie urządzenia wykonane będą z bezpiecznego dla zwierząt tworzywa.
Komentarze (0)