Reklama

Reklama

Seniorzy z Bełchatowa dostaną specjalne opaski? Do czego mają służyć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Seniorzy z Bełchatowa dostaną specjalne opaski? Do czego mają służyć?  - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Specjalne opaski mają powiadomić odpowiednie służby, w przypadku zagrożenia życia ich właściciela. Takie gadżety mogą otrzymać bełchatowianie — urząd zaznacza, że realizacja programu Korpus Wsparcia Seniorów zależy od zainteresowania mieszkańców.

Reklama

Startuje nowy program Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2022. Celem jest zapewnienie osobom w wieku powyżej 65 lat odpowiedniego wsparcia. Zainteresować powinni się w szczególności mieszkańcy, którzy na co dzień mają problem z funkcjonowaniem ze względu na zły stan zdrowia.

W ramach programu, seniorzy w wieku 65 lat i powyżej mogą otrzymać darmowe opaski — te mają być wyposażone w co najmniej trzy z następujących funkcji:

  • przycisk bezpieczeństwa — sygnał SOS,
  • detektor upadku,
  • czujnik zdjęcia opaski,
  • lokalizator GPS,
  • funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,
  • funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).
Sama opaska ma też być połączona z usługą operatora pomocy. W sytuacji nagłego zagrożenia wystarczy wcisnąć znajdujący się na sprzęcie przycisk — umożliwi to połączenie się z centralą.

- Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor, czyli ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka, podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji dyspozytor może zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję rodzinę seniora, pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe — informuje Urząd Miasta.

W tej chwili pracownicy MOPS-u sprawdzą, czy seniorzy z Bełchatowa są zainteresowani tego rodzaju wsparciem. Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą zgłaszać taką chęć do środy, 16 lutego. Wystarczy zadzwonić pod nr 518 756 539 lub 44 635 28 79. Urząd Miasta zaznacza jednak, że samo zgłoszenie się nie jest równoznaczne z otrzymaniem opaski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy