Reklama

Reklama

Schronisko ruszyło z kolejną zbiórką. Jak można pomóc?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Schronisko ruszyło z kolejną zbiórką. Jak można pomóc? - Zdjęcie główne

Bełchatów: schronisko dla bezdomnych | foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Schronisko dla osób bezdomnych w Bełchatowie wystartowała ze zbiórką rzeczy dla najbardziej potrzebujących. Możecie przekazywać koc, kołdry, ubrania czy ręczniki.

Reklama

Temperatury za oknami są coraz niższe, a to jasny sygnał, że zbliża się zima. W tym okresie osoby bezdomne najbardziej potrzebują wsparcia i pomocy.

- Jesień i zima to czas, kiedy w schronisku przebywa więcej niż zazwyczaj osób. Potrzebne są więc dodatkowe koce, pościele, kołdry i ręczniki. Ale nie tylko. – Przydadzą się również krzesła oraz pojedyncze tapczany lub mniejsze łóżka – mówi Anna Latosińska, kierownik schroniska.

W schronisku poszują również ciepłych ubrań i bielizny. Mieszkańcy, którzy posiadają ciepłe kurtki, spodnie, swetry, skarpetki cyz kalesony, których asmi już nie używają, mogą przekazać je do bełchatowskiego schroniska.

- Warto przewietrzyć swoja szafy i przekazać schronisku to czego już nie potrzebujemy. -  Chętnie przyjmiemy też środki czystości. Najbardziej potrzebne są mydła, papier toaletowy, pasty i szczoteczki do zębów. Potrzebujemy również płynów do podłogi i czyszczenia WC – tłumaczy Anna Latosińska.

Jak zawsze, niezbędne są również produkty spożywcze. Najlepsze będą takie, z długim terminem przydatności – mowa przede wszystkim o konserwach, puszkach mięscych czy "gorących kubkach". Wszystkie rzeczy można dostarczyć do siedziby placówki przy ul. Czaplinieckiej 7a. Pracownicy schroniska są dostępni od 06:00 do 22:00. Więcej informacji uzyskacie na miejscu bądź pod nr telefonu 698 886 121.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE