Reklama

Reklama

Ruszył nabór do przedszkoli w Bełchatowie. Do kiedy trzeba złożyć wniosek?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl/Urząd Miasta w Bełchatowie

Ruszył nabór do przedszkoli w Bełchatowie. Do kiedy trzeba złożyć wniosek?  - Zdjęcie główne

Zdjęcie Poglądowe | foto belchatow.pl/Urząd Miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od poniedziałku, 7 lutego rozpoczął się nabór do miejskich przedszkoli w Bełchatowie. Rodzice mogą wybrać jedną z dziewięciu placówek, w których przygotowano w sumie 360 miejsc. Wnioski są dostępne na stronach internetowych — do kiedy trzeba złożyć dokumenty?

Reklama

Rodzice, których pociechy wkraczają w tym roku w wiek przedszkolny, mogą już zapisać je do jednego z dziewięciu miejskich przedszkoli w Bełchatowie. Na dzieciaki czeka w sumie 360 miejsc, jak informuje Urząd Miasta, z doświadczeń lat poprzednich wynika, że jest to odpowiednia ilość. Nie jest jednak wykluczone, że — jeśli zajdzie taka potrzeba — zostaną utworzone dodatkowe oddziały.

Rekrutacja przeprowadzana jest wg takich samych zasad jak w latach poprzednich. Większość z nich narzucone jest odgórnie, przez ustawę o prawie oświatowym.

– Pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkola ustawodawca daje kilku grupom. Wśród nich dzieci z rodzin wielodzietnych, objęte pieczą zastępczą lub wychowywane przez jednego rodzica, a także z rodzin, w których występuje niepełnosprawność – tłumaczy Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

W kolejnym etapie naboru, pod uwagę będą brane tzw. kryteria lokalne. Liczyć będzie się to czy dziecko zamieszkuje na terenie Bełchatowa. Ważne będzie również to, czy oboje rodziców pracuje, oraz na podstawie jakiej umowy są oni zatrudnieni.

- Punkty przyznawane są również za miejsce zamieszkania, a dokładniej odległość od przedszkola – pierwszeństwo będą miały maluchy, które mieszkają nie dalej niż 3 kilometry od wskazanego przedszkola. Liczyć się będzie także to, czy do placówki chodzi rodzeństwo kandydata — informuje Urząd Miasta w Bełchatowie.

W związku z wieloma kryteriami, które wpływają na proces naboru, urzędnicy przypominają, by do wniosku o przyjęcie do przedszkola dołączyć wszystkie zaświadczenia oraz niezbędne dokumenty.

Wniosek należy złożyć w placówce, do której rodzic chce posłać swoje dziecko. Potrzebne dokumenty można pobrać bezpośrednio z przedszkoli lub z ich stron internetowych. Czas na załatwienie wszystkich formalności jest do 16 marca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy