Reklama

Reklama

Znana firma z Bełchatowa ogłosiła upadłość. Realizowali dużą inwestycję w mieście...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Znana firma z Bełchatowa ogłosiła upadłość. Realizowali dużą inwestycję w mieście... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spółka Binż ogłosiła upadłość. Firmą zarządza syndyk, który przyjmuje zgłoszenia wierzycieli. W przeszłości spółka zatrudniała nawet kilkaset osób i realizowała duże inwestycje w mieście czy na terenie bełchatowskiej elektrowni.

Reklama

Jedna z największych bełchatowskich firm ogłosiła upadłość. W siedzibie spółki Binż od kilku tygodni urzęduje syndyk. Jak udało się ustalić, Sąd Rejonowy w Piotrkowie postanowienie w sprawie upadłości wydał już 20 stycznia. Wyznaczono wówczas sędziego komisarza i syndyka, który przyjmuje zgłaszane do firmy wierzytelności. Cały czas trwa więc postępowanie upadłościowe. 

Jaka jest liczba wierzycieli i łączna kwota wierzytelności? Tego jeszcze nie wiadmo, bo jak udało się dowiedzieć w kancelarii, która zarządza podziałem majątku i procesem likwidacji, zgłoszenia w sprawie wierzytelności cały czas spływają i może to potrwać jeszcze nawet kilka miesięcy. 

Upadłość Binżu oznacza utratę pracy dla wielu osób. W tej chwili nie udało się ustalić, ile osób musiało szukać nowego miejsca zatrudnienia. 

- Nie otrzymaliśmy od firmy żadnego zgłoszenia o zwolnieniach grupowych - mówi Maria Ziębaczewska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie. 

Nieoficajlnie udało się ustalić, że w ostatnich latach w Binżu pracowało nawet kilkaset osób. Na stronie internetowej firmy można przeczytać, że w spółce zatrudnionych było 200 osób. 

Warto przypomnieć, że jedną z ostatnich inwestycji spółki Binż, zrealizowanych w Bełchatowie była rewitalizacja placu Wolności w 2018 roku. Inwestycja kosztowała w sumie 7,5 mln zł.

Firma specjalizowała się w budowie hal magazynowych, produkcyjnych i logistycznych. W przeszłości zbudowali m.in. fabrykę telewizorów Humax w Bełchatowie, a także drogi i fundamenty pod farmę wiatrową na górze Kamieńsk. Binż wykonywał również wiele prac na terenie bełchatowskiej elektrowni. Spółka realizowała także inwestycje na terenie całego kraju.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy