reklama
reklama

Co dalej z nową fabryką w bełchatowskiej strefie? Kiedy otwarcie i czy poszukują pracowników?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Blisko dwa lata temu ruszyła budowa fabryki w bełchatowskiej strefie przemysłowej. Otwarcie kilka razy przekładano, ostatnio było zapowiedziane na początek lipca. Co dzieje się z dużą inwestycją pod Bełchatowem?
reklama

Pierwsze informacje o budowie nowej fabryki w bełchatowskiej strefie przemysłowej pojawiły się jesienią 2018 roku. Wówczas brytyjski inwestor zakupił od miasta działkę o powierzchni 13 hektarów za 3,8 mln zł. Według pierwotnych planów wytwórnia kartonowych opakowań, przy ulicy Czaplinieckiej, należąca do firmy DS Smith, miała powstać w 2020 roku. Założenia pokrzyżowała jednak pandemia.

Symboliczną pierwszą łopatę wbito rok później. W maju 2021 roku rozpoczęła się budowa fabryki. Według przekazywanych wtedy informacji, rozpoczęcie działalności zakładu miało mieć miejsce w pierwszym kwartale 2022 roku. Otwarcie jednak ponownie przesunięto, tym razem na początek lipca. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule „Otwarcie fabryki w Bełchatowie opóźnia się. Szukają osób do pracy. Na jakie stanowiska?”

Miesiąc po zapowiadanym terminie rozpoczęcia działalności, oficjalnego otwarcia fabryki jeszcze nie było. Okazuje się jednak, że zakład zaczął już produkcję, a otwarcie zaplanowano na przyszły miesiąc.

- Produkcja w Centrum Innowacji i Produkcji Opakowań Wspierających Zrównoważony Rozwój DS Smith w Bełchatowie została już uruchomiona, natomiast oficjalne uroczyste wydarzenie otwarcia fabryki odbędzie się we wrześniu – informuje Renata Siudak, członek zarządu DS Smith Polska.

W fabryce zatrudnienie ma znaleźć około 200 osób. Do tej pory większość miejsc pracy została już obsadzona, jednak jak przekazuje Renata Siudak, w miarę wzrostu produkcji uruchamiane będą kolejne rekrutacje.

Firma DS Smith to międzynarodowy koncern, zajmujący się produkcją opakowań. Fabryka w Bełchatowie ma powierzchnię 37 tys. mkw, a koszt tej inwestycji to ok. 250 mln zł. W zakładzie będą produkowane m.in. opakowania ekspozycyjne, transportowe, dedykowane sprzedaży e-comerce oraz przemysłowe, wykonane z tektury falistej.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama