Reklama

Reklama

Uwaga Kierowcy, noga z gazu. Na ulicach będzie dziś więcej patroli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum/poglądowe

Uwaga Kierowcy, noga z gazu. Na ulicach będzie dziś więcej patroli  - Zdjęcie główne

foto archiwum/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy powinni dziś zdjąć nogę z gazu – trwa bowiem policyjna akcja "Prędkość". Na ulicach będzie więc więcej patroli, a funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na przestrzeganie ograniczenia prędkości.

Reklama

W piątek, 29 stycznia na drogach województwa łódzkiego należy spodziewać się zwiększonej liczby policyjnych patroli. Mundurowi prowadzą bowiem akcję "Prędkość", której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. W szczególności pilnować się muszą osoby, z tzw. "ciężką stopą", gdyż funkcjonariusze skupią się właśnie na egzekwowaniu od kierwców przestrzegania ograniczeń prędkości.

- Apelujemy do kierowców, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości w połączeniu z obecnie panującymi trudnymi warunkami drogowymi związanymi z porą roku, może prowadzić do wydłużenia drogi hamowania naszych pojazdów. Pamiętajmy, że prędkość bezpieczna  wynika nie tylko z ograniczeń prędkości. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszych zachowań a w szczególności dostosowania prędkości jazdy do warunków ruchu – informuje nadkom. Iwona Kaszewska, oficer prasowa KPP Bełchatów.

Policjanci przypominają, że przekroczenie dozwolonej prędkości może skutkować mandatem do 500 zł, a także dopisaniem na konto kierowcy do 10 punktów karnych. Przekroczenie jej o więcej niż 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego wiąże się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy