Reklama

Reklama

"Polowanie" na bełchatowian bez maseczek. Posypały się mandaty i wnioski do sądu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"Polowanie" na bełchatowian bez maseczek. Posypały się mandaty i wnioski do sądu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 20 marca w całej Polsce ponownie wprowadzono lockdown. Tylko pierwszego dnia obowiązywania reżimu sanitarnego policjanci na terenie całego kraju wystawili ponad 2,4 tys. mandatów, skierowano też 670 wniosków o ukaranie do sądu. Taryfy ulgowej nie było też w Bełchatowie...

Reklama

Z dnia na dzień przybywa w Polsce nowych zakażeń koronawirusem – tylko dziś, 22 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 15 tys. pacjentów, u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2.

Rozwój pandemii sprawił, że rządzący, po raz kolejny zdecydowali się na wprowadzenie lockdownu w całym kraju. Od 20 marca zamknięte są hotele, kina czy teatry, ograniczono też działalność galerii handlowych. Jedną z najczęściej poruszanych kwestii, w temacie walki z rozprzestrzenianiem wirusa jest zasada DDM – czyli Dystans, Dezynfekcja, Maseczki.

- Policjanci od początku epidemii kontrolują sposób realizacji obowiązujących przepisów sanitarnych. Informacje o dziennej liczbie zakażeń są alarmujące, dlatego ważne, by każdy stosował się do przepisów. Tylko wspólny wysiłek może pomóc w walce z koronawirusem – informuje KPP Bełchatów.

Jak się okazuje, policjanci już pierwszego dnia ponownego obowiązywania obostrzeń skupili się na reagowaniu względem osób, które nie przestrzegają obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze zaznaczają, że nie będzie w tej kwestii taryfy ulgowej, mieszkańcy, którzy nie dostosują się do panujących przepisów, muszą liczyć się z konsekwencjami

- Z uwagi na poważną sytuację pandemiczną i duże obciążenie służby zdrowia w najbliższym czasie możemy spodziewać wzmożonych policyjnych kontrolii, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa. Dlatego policjanci będą egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Osoby niestosujące się do zachowania dystansu i zakrywania ust i nosa muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – mówi nadkom. Iwona Kaszewska, oficer prasowa KPP Bełchatów.

Jak dodaje, w minioną sobotę, 20 marca w Bełchatowie wystawiono 25 mandatów za brak maseczki. Sześć osób zostało z tego powodu upomnianych, skierowano też 3 wnioski o ukaranie do sądu. To zdecydowanie więcej niż chociażby tydzień temu, kiedy to podczas kontroli w blisko 20 placówkach handlowych, siłowniach czy restauracjach mundurowi po bloczek z mandatami sięgnęli tylko czterokrotnie. 

Okazuje się, że ta mobilizacja względem przeciwników maseczek nastąpiła również w skali całego kraju. Komenda Główna Policji poinformowała, że w samą tylko sobotę, 20 marca wystawiono ponad 2 tys. mandatów za niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

- Tylko wczoraj, pierwszego dnia wprowadzeniu nowych ograniczeń, policjanci nałożyli ponad 2,4 tys. mandatów oraz sporządzili prawie 670 wniosków do sądu o ukaranie w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zakrywania ust i nosa maseczką" – informuje insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy