Reklama

Reklama

Policja rozliczyła się z patroli przed radnymi. Ile mandatów dostali mieszkańcy?

Opublikowano: pt, 28 sty 2022 11:03
Autor:

Policja rozliczyła się z patroli przed radnymi. Ile mandatów dostali mieszkańcy? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowska policja przedstawiła raport z pełnionych patroli ponadnormatywnych w 2021 roku, które sfinansowało starostwo. Komenda podała statystyki odnośnie liczby interwencji, mandatów i zatrzymanych osób.

Reklama

Ponad 660 godzin byli na służbie bełchatowscy policjanci w ramach pełnionych dodatkowych patroli ponadnormatywnych, które sfinansowało starostwo. Podczas ostatniej sesji rady powiatu, przedstawiciel policji zdał radnym raport z tego jak z dodatkowych zadań wywiązywali się funkcjonariusze podczas służby na terenie powiatu bełchatowskiego.

Jak poinformowała policja, wylegitymowano łącznie 265 osób, przeprowadzono 126 kontroli pojazdów, a także 115 interwencji własnych. Podliczono, że w ramach dodatkowych patoli sfinansowanych przez powiat nałożono 99 mandatów na łączną kwotę 14,1 tys. zł. Pouczono 103 osoby i zatrzymano jedno prawo jazdy.

Policjanci sporządzili 8 wniosków o ukaranie, zatrzymano jednego sprawcę przestępstwa i jedną osobę poszukiwaną. Jak informuje bełchatowska komenda, w ramach patroli ponadnormatywnych sprawdzano i weryfikowano zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju duży nacisk funkcjonariusze kładli na przestrzeganie obowiązującego reżimu sanitarnego wśród mieszkańców powiatu. W ramach pełnionych służb prowadzono kontrole osób objętych kwarantanną i izolacją. Przeprowadzono kontrole placówek handlowych, miejsc użyteczności publicznej, obiektów handlowych oraz środków transportu zbiorowego w związku z przestrzeganiem przepisów dot. COVID-19 – czytamy w raporcie.

Dodatkowe pieniądze na patrole policjantów starostwo przekazało we wrześniu 2021 roku. Samorząd wygospodarował na ten cel łącznie 20 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Miki

  126 kontroli to kiedyś Kaziu B. w tydzień sam robił hehe

 • 4 miesiące temu | ocena +5 / -0

  Literówka w punkt :)

  Podliczono, że w ramach dodatkowych patoli :)

 • 4 miesiące temu | ocena +8 / -1

  Strażak Sam

  Miejsca parkingowe dla tych co utrzymujemy ich ze swoich podatków . Zostanie wybrany Wójtem po nie małych turbulencjach jak np. Pan Koc i zamiast naprawić , odrobić zaległości ,chce ćwiczyć swoich i pokazywać jak mają się podporządkować Neronowi .Gminę wzbogacił o całą armię administracyjnych klakierów ,którzy z wdzięczności za stołek Petroniusz... Rozwiń

  • 4 miesiące temu | ocena +3 / -1

   Chuck Norris

   Wszystko jedna elita, rodzina, znajomi znajomych... Tak od zawsze i pod "stołem" tylko lewizna idzie.

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Krzysztof

  Głupich nie sieją sami się rodzą

 • 4 miesiące temu | ocena +6 / -3

  Po co zaszczepy się testują?

  Przecież wiadomo, że szczepionki zwłaszcza 3 dawki dają 100% ochronę i można się czuć bezpiecznym i wynik może być tylko negatywny.

 • 4 miesiące temu | ocena +11 / -10

  Daro

  Właśnie przeszedłem covid po raz drugi. Moje odczucia? - najlżejsza choroba jak można sobie wyobrazić byle zwykła grypa jest cięższa a jelitowa to już w ogóle 100 razy gorsza, covid to śmiech na sali, mogę to przechodzić co roku! nie ma sensu ryzykować zdrowia i życia eksperymentalna sczepiona, nie zaszczepiłem się i na razie się nie zaszczepię na... Rozwiń

 • 4 miesiące temu | ocena +10 / -1

  afuuj

  ormowcy milicja atfuu zero szacunku dla milicjanta za walke z ludzmi _ "- W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju duży nacisk funkcjonariusze kładli na przestrzeganie obowiązującego reżimu sanitarnego wśród mieszkańców powiatu. W ramach pełnionych służb prowadzono kontrole osób objętych kwarantanną i izolacją. Przeprowadzono kontrole p... Rozwiń