Reklama

Reklama

Policja rozliczyła się z patroli przed radnymi. Ile mandatów dostali mieszkańcy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Policja rozliczyła się z patroli przed radnymi. Ile mandatów dostali mieszkańcy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowska policja przedstawiła raport z pełnionych patroli ponadnormatywnych w 2021 roku, które sfinansowało starostwo. Komenda podała statystyki odnośnie liczby interwencji, mandatów i zatrzymanych osób.

Reklama

Ponad 660 godzin byli na służbie bełchatowscy policjanci w ramach pełnionych dodatkowych patroli ponadnormatywnych, które sfinansowało starostwo. Podczas ostatniej sesji rady powiatu, przedstawiciel policji zdał radnym raport z tego jak z dodatkowych zadań wywiązywali się funkcjonariusze podczas służby na terenie powiatu bełchatowskiego.

Jak poinformowała policja, wylegitymowano łącznie 265 osób, przeprowadzono 126 kontroli pojazdów, a także 115 interwencji własnych. Podliczono, że w ramach dodatkowych patoli sfinansowanych przez powiat nałożono 99 mandatów na łączną kwotę 14,1 tys. zł. Pouczono 103 osoby i zatrzymano jedno prawo jazdy.

Policjanci sporządzili 8 wniosków o ukaranie, zatrzymano jednego sprawcę przestępstwa i jedną osobę poszukiwaną. Jak informuje bełchatowska komenda, w ramach patroli ponadnormatywnych sprawdzano i weryfikowano zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju duży nacisk funkcjonariusze kładli na przestrzeganie obowiązującego reżimu sanitarnego wśród mieszkańców powiatu. W ramach pełnionych służb prowadzono kontrole osób objętych kwarantanną i izolacją. Przeprowadzono kontrole placówek handlowych, miejsc użyteczności publicznej, obiektów handlowych oraz środków transportu zbiorowego w związku z przestrzeganiem przepisów dot. COVID-19 – czytamy w raporcie.

Dodatkowe pieniądze na patrole policjantów starostwo przekazało we wrześniu 2021 roku. Samorząd wygospodarował na ten cel łącznie 20 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy