Reklama

Reklama

Sprawdzili, ile promili miały pijane nastolatki na wiadukcie. Rusza policyjne śledztwo

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Sprawdzili, ile promili miały pijane nastolatki na wiadukcie. Rusza policyjne śledztwo - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poznaliśmy wyniki badań krwi dwóch nastolatek, która kilka dni temu upiły się na bełchatowskim wiadukcie. Do pomocy 12 i 13-latce wysłano trzy wozy strażackie oraz karetkę. Teraz sprawę zbadają policjanci.

Reklama

Cała sytuacja miała miejsce w nocy, 4 sierpnia. Dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat upiły się na wiadukcie na osieldu Przytorze w Bełchatowie. Na pomoc nastolatkom ruszyły trzy wozy strażackie. Ratownicy w kocach znieśli dziewczęta na dół, następnie zostały one przetransportowane do bełchatowskiego szpitala, młodsza z nich trafiła tam nieprzytomna – więcej TUTAJ.

Dzisiaj bełchatowska policja poinformowała o wynikach badań krwi nastolatek. A te są... szokujące. Według ustaleń policji młodsza z nich miała 4,2 promila. Starsza z kolei 3,2 promila.

Jak informuje Iwona Kaszewska, oficer prasowa bełchatowskiej policji, sprawą zajmą się teraz mundurowi. Funkcjonariusze z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii będą ustalać, gdzie i w jaki sposób nieletnie kupiły alkohol oraz czy zdarzyło im się to po raz pierwszy.

- Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, picie alkoholu może świadczyć o demoralizacji nieletniego, dlatego również w tym przypadku materiały zostaną przesłane do sądu rejonowego wydział rodzinny i nieletnich – informuje policja.

Policjanci przypominają też, że za rozpijanie małoletniego, dostarczanie mu alkoholu lub nakłanianie do jego spożywania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE