Reklama

Reklama

Obcokrajowcy w Bełchatowie w liczbach. Obywateli którego kraju jest najwięcej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay | zdjęcie poglądowe

Obcokrajowcy w Bełchatowie w liczbach. Obywateli którego kraju jest najwięcej?  - Zdjęcie główne

foto pixabay | zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Polska stała się popularna wśród imigrantów spoza Unii Europejskiej, głównie za sprawą obywateli Ukrainy, którzy coraz częściej osiedlają się w kraju nad Wisłą. Według dostępnych danych GUS z końca 2019 roku, w Polsce mieszka ponad 2 miliony obcokrajowców. Ilu z nich postanowiło osiedlić się w Bełchatowie?

Reklama

Na ulicach, zwłaszcza dużych polskich miast coraz częściej spotykamy obcokrajowców. W grudniu 2019 roku, Główny Urząd Statystyczny po raz pierwszy opublikował dane dotyczące imigrantów, którzy osiedlili się w Polsce. Wynika z nich, że najczęściej osiedlają się tu obywatele Ukrainy z ponad 2,1 mln cudzoziemców, 1 351 418 stanowią właśnie Ukraińcy. Na podium znaleźli się też Białorusini (105 404 osoby) oraz Niemcy (77 073 osób).

Jak kwestia obcokrajowców wygląda w Bełchatowie?

Według danych bełchatowskiego magistratu, w mieście zameldowanych jest 131 cudzoziemców. Podobnie jak w skali kraju, najwięcej, bo aż 96 jest obywateli Ukrainy. Co ciekawe, na drugim miejscu znaleźli się Indonezyjczycy, w Bełchatowie mieszka ich 8. Zaraz za nimi uplasowali się obywatele Chin, których jest 6. Dodatkowo mieszka tu też 4 Białorusinów oraz dwie osoby pochodzenia wietnamskiego.

Dane urzędu miasta wskazują, że w Bełchatowie mieszka też po jednej osobie z Chorwacji, Włoch, Czarnogóry, Czech, Hiszpanii, Wenezueli, Turcji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Rumunii, Tunezji i Austrii, a nawet Korei Południowej oraz Indii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy