Reklama

Reklama

Prezydent Bełchatowa wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu. Głośno krytykowali go radni i mieszkańcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta w Bełchatowie

Prezydent Bełchatowa wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu. Głośno krytykowali go radni i mieszkańcy - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Władze miasta wycofały się z pomysłu zakupu nowej limuzyny służbowej. Magistrat chciał na ten cel zabezpieczyć jeszcze w tegorocznym budżecie aż 180 tys. zł. Po krytyce ze strony radnych i mieszkańców, włodarze pieniądze postanowili przeznaczyć dla bełchatowskiego szpitala i MOPS.

Reklama

Tuż przed sesją rady miasta prezydent Bełchatowa - Mariola Czechowska, zgłosiła autopoprawkę do zmian w budżecie. Pierwotnie 180 tys. zł miało zostać przeznaczone na zakup nowego auta służbowego dla urzędu. Miasto tłumaczyło, że zakup elektrycznego samochodu to konieczność. Wymaga tego ustawa o elektromobilności, która obliguje samorząd do zapewnienia do końca 2021 roku w swojej flocie 30 proc. pojazdów elektrycznych. Pomysł krytykowali niektórzy radni, a także mieszkańcy. W opinii wielu osób w czasie pandemii i zaciskania pasa w samorządach, są o wiele bardziej pilne wydatki. 

Wygląda na to, że władze miasta przemyślały swoją decyzję i... postanowiły ją zmienić. Wprowadzona do uchwały autopoprawka przekierowała 180 tys. zł dla pododdziału chirurgii onkologicznej w bełchatowskim szpitalu oraz na zakupy inwestycyjne w bełchatowskim MOPS. Do szpitala trafi 140 tys. zł na zakup sondy do nieizotopowego wykrywania węzłów chłonnych, a natomiast dla MOPS miasto przeznaczy 40 tys. zł na zakup wyposażenia no nowej siedziby przy ulicy Staszica.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy