Reklama

Reklama

Bełchatów najlepszym miastem do życia w Polsce? W kategorii "zdrowie" nie wypadamy jednak najlepiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Bełchatów najlepszym miastem do życia w Polsce? W kategorii "zdrowie" nie wypadamy jednak najlepiej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatów najlepszym miastem do życia w kategorii 50 do 100 tys. mieszkańców? Tak wynika z rankingu opublikowanego przez Newsweek. Jakie kryteria były brane pod uwagę?

Reklama

W jednym z ostatnich wydań dwutygodnika "Newsweek" opublikowano ranking miast, w których w Polsce żyje się najlepiej. Miejscowości podzielone zostały na dwie kategorie – od 50 do 100 tys. mieszkańców oraz te, w których żyje ponad 100 tys. ludzi. W zestawieniu pod uwagę wzięto siedem czynników, w których przyznawano od 1 do 10 punktów, a były to:

  • bezpieczeństwo,
  • bezrobocie,
  • wynagrodzenia,
  • zdrowie,
  • dochód samorządu,
  • zanieczyszczenie powietrza,
  • wykrywalność przestępstw
Jak się okazuje, w kategorii miast od 50 do 100 tys. mieszkańców, Bełchatów okazał się najlepszym miejscem do życia, uzyskując 43 na 70 punktów. Najwięcej, bo aż 9 przyznano za bezpieczeństwo, najmniej z kolei za zdrowie, które w Bełchatowie oceniono zaledwie na... dwójkę. Dużo, bo aż 7 punktów przyznano również za wynagrodzenia oraz wykrywalność przestępstw – 8 pkt. W kategoriach bezrobocie oraz zanieczyszczenie powietrza Bełchatów otrzymał po 6 pkt. Dochody samorządu to 5 pkt.

Na podium znalazły się jeszcze Siedlce, które uzyskały 42 punkty oraz Lubin, Suwałki, Zamość i Pruszków – ex aequo z wynikiem 41 pkt. Pierwszą dziesiątkę zamyka z kolei Ostrołęka (37 pkt).

Ranking nie umknął też uwadze włodarzy miasta. Dobry wynik Bełchatowa skomentował wiceprezydent, Dariusz Matyśkiewicz.

- Ten ranking pokazuje, że Bełchatów jest miastem, w którym można czuć się bezpiecznie, bezrobocie jest niskie, a przeciętne wynagrodzenia mieszkańców stosunkowo wysokie. Cieszę się, że to, co oferuje miasto mieszkańcom, zostało docenione przez tygodnik – powiedział wiceprezydent.

Wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców najlepiej wypadły: Warszawa (48 pkt) Kraków (45 pkt) oraz Lublin (44 pkt). Zestawienie zamykają z kolei Kielce z wynikiem 41 punktów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy