Reklama

Reklama

W Bełchatowie dalej brakuje sprzętu do nauki zdalnej. MOPS wznawia zbiórkę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W Bełchatowie dalej brakuje sprzętu do nauki zdalnej. MOPS wznawia zbiórkę - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wśród bełchatowskich uczniów wciąż są osoby, które nie mogą uczestniczyć w zdalnych zajęciach, ponieważ nie posiadają odpowiedniego sprzętu. MOPS ruszył więc z kolejną zbiórką laptopów i innych akcesoriów. Jak włączyć się w akcję "Daj szansę dziecku w nauce online"?

Reklama

To już druga edycja tej akcji, jaką zorganizował bełchatowski MOPS. Po raz pierwszy, zbiórka sprzętu dla dzieci, które potrzebują go do nauki zdalnej odbyła się pod koniec ubiegłego roku. Wówczas udało się pomóc 24 dzieciom. Wciąż jest jednak wielu uczniów, którzy potrzebują komputerów lub innych akcesoriów, by w pełni uczestniczyć w e-lekcjach.

- Sprzęt może oddać każdy, mamy tylko jedną prośbę, zależy nam, by komputery były sprawne. Nie chodzi tu o to, by przywieźć do nas niedziałający komputer, który zalega w szafie – mówi Mirosława Ciesielska, koordynatorka akcji.

Pracownicy bełchatowskiego MOPS-u mają nadzieje, że uda się pozyskać 20 komputerów – jak informują, tyle dzieci potrzebuje obecnie takiego sprzętu, by mogły bez przeszkód uczyć się zdalnie. Koordynatorka akcji dodaje też, że nawet jeśli dzieci wrócą do szkoły w najbliższym czasie, to taki sprzęt dalej przyda im się w nauce. 

Mirosława Ciesielska przyznaje, że docierały do niej informacje od mieszkańców, którzy już przy pierwszej edycji zbiórki chcieli oddać swój sprzęt, jednak z uwagi na okołoświąteczny okres, zwyczajnie nie mieli czasu by "doprowadzić go do porządku".

- W MOPS-ie mamy osoby, które mogą zająć się wyczyszczeniem sprzętu, dlatego jeśli ktoś nie ma czasu czy umiejętności by zrobić to samemu, my się tym zajmiemy – mówi Mirosława Ciesielska. 

Osoby, które chciałyby oddać sprzęt pomocny w zdalnej nauce, mogą zgłosić się do placówki MOPS-u lub skontaktować się z koordynatorką akcji pod numerem 789 910 109 w godzinach od 07:30 do 14:00. Mirosława Ciesielska zaznacza jednak, że będzie pod telefonem również w późniejszych godzinach. Jeśli ktoś nie będzie miał możliwości by dostarczyć sprzęt samemu, pracownicy mogą go odebrać.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy