Reklama

Reklama

Bełchatów będzie miał nowych radnych. W Sali Herbowej zasiądą jeszcze w tym roku

Opublikowano: pt, 28 maj 2021 09:22
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Bełchatów będzie miał nowych radnych. W Sali Herbowej zasiądą jeszcze w tym roku  - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze w tym roku, w sali herbowej Urzędu Miasta w Bełchatowie zasiądą... całkowicie nowi radni. Wszystko za sprawą reaktywacji Młodzieżowej Rady Miejskiej, o której zdecydowali rajcy podczas ostatniej sesji.

Reklama

W trakcie ostatniej sesji rady miasta jednogłośnie podjęto uchwałę o powołaniu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bełchatowie. Warto przypomnieć, że podobny twór funkcjonował już w 2001 roku. Jak się jednak okazało, nie przetrwał on próby czasu – głównie przez malejące zainteresowanie ze strony młodzieży.

Czym będzie Młodzieżowa Rada Miejska? Z założenia, ma to być organ doradczy dla Rady Miejskiej, który dodatkowo wprowadzi młodzież w funkcjonowanie samorządów i procesów demokracji. Dzięki temu najmłodsi bełchatowianie dostaną okazję by "wgryźć się" w lokalne życie społeczno-polityczne i zapoznać z kuluarami samorządu.

Do Młodzieżowej Rady Miejskiej kandydować będą mogli przedstawiciele klas 7 i 8 podstawówek oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Każda szkoła znajdująca się na terenie miasta Bełchatowa będzie mogła wybrać swoich przedstawicieli. W szkołach podstawowych będzie to jedna osoba na placówkę, z kolei w szkołach ponadpodstawowych – dwie osoby. Przedstawiciele będą wybierani w wyborach. Każdy z kandydatów będzie mógł przygotować własną kampanię wyborczą.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej będzie trwać dwa lata. Jak informuje magistrat, pierwsi uczniowie mogą zasiąść w Sali Herbowej już w nowym roku szkolnym, we wrześniu 2021 roku. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania rady znajdziecie pod TYM adresem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  123

  "Dzięki temu najmłodsi bełchatowianie dostaną okazję by "wgryźć się" w lokalne życie społeczno-polityczne i zapoznać z kuluarami samorządu." Już dzieciaki z podstawówki chcecie sprowadzać na złą drogę? To już lepiej niech siedzą pod blokiem i piją i ćpają. Mniej szkody dla społeczeństwa.

 • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  mieszkaniec

  może ściągną kapitał do miasta, może przyczynią się do wybudowania dużych zakładów pracy. A może uda im się doprowadzić S74 do Bełchatowa, bo jak pokazuje życie, miasto które ma połączenie z krajem autostradą , lub drogą szybkiego ruchu rozwija się . Miasta bez tych dróg zatrzymują się w rozwoju, odpływają z niego mieszkańcy, kapitał nie chce w tych miastach inwestować. Miasta takie upadają. Bo obecni Radni to tylko chyba dla diet i dla załapanie się w Radach Nadzorczych Spółek Miejskich biorą udział w posiedzeniach. Tyle lat kapitalizmu, a tu nic się nie dzieje. Młodzi wyjeżdżają z uwagi na brak perspektyw, kluby piłkarskie upadają, to samo lada moment spotka kopalnię i elektrownię. Miasto wróci do stanu z lat sześćdziesiątych, tj.6 tys. mieszkańców i powrót do powiatu piotrkowskiego. Kleszczów wróci do Radomska a Zelów do Łasku.

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Strażak Sam

   Masz rację (mieszkaniec)nasi stróże "Prawa" stworzyli sobie Prawo które nie chroni obywatela,powinni wiedzieć ,że "Prawo które jest przeciwko obywatelowi , jest bezprawiem".Ale czy indolent to wie? Ha ha ha nawet gdy wie, to ustawką potrafi zniszczyć obywatela i jeszcze powie Ci w oczy "Takie mamy Prawo" i to weszło w życie w każdej dziedzinie. Sprawa nie może trwać 10 lat a urzędnik bez odpowiedzialności nie ma prawa bytu.Iluzjonista powinien pracować w cyrku a nie w urzędzie.