Reklama

Reklama

Bełchatów będzie miał nowych radnych. W Sali Herbowej zasiądą jeszcze w tym roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Bełchatów będzie miał nowych radnych. W Sali Herbowej zasiądą jeszcze w tym roku   - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze w tym roku, w sali herbowej Urzędu Miasta w Bełchatowie zasiądą... całkowicie nowi radni. Wszystko za sprawą reaktywacji Młodzieżowej Rady Miejskiej, o której zdecydowali rajcy podczas ostatniej sesji.

Reklama

W trakcie ostatniej sesji rady miasta jednogłośnie podjęto uchwałę o powołaniu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bełchatowie. Warto przypomnieć, że podobny twór funkcjonował już w 2001 roku. Jak się jednak okazało, nie przetrwał on próby czasu – głównie przez malejące zainteresowanie ze strony młodzieży.

Czym będzie Młodzieżowa Rada Miejska? Z założenia, ma to być organ doradczy dla Rady Miejskiej, który dodatkowo wprowadzi młodzież w funkcjonowanie samorządów i procesów demokracji. Dzięki temu najmłodsi bełchatowianie dostaną okazję by "wgryźć się" w lokalne życie społeczno-polityczne i zapoznać z kuluarami samorządu.

Do Młodzieżowej Rady Miejskiej kandydować będą mogli przedstawiciele klas 7 i 8 podstawówek oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Każda szkoła znajdująca się na terenie miasta Bełchatowa będzie mogła wybrać swoich przedstawicieli. W szkołach podstawowych będzie to jedna osoba na placówkę, z kolei w szkołach ponadpodstawowych – dwie osoby. Przedstawiciele będą wybierani w wyborach. Każdy z kandydatów będzie mógł przygotować własną kampanię wyborczą.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej będzie trwać dwa lata. Jak informuje magistrat, pierwsi uczniowie mogą zasiąść w Sali Herbowej już w nowym roku szkolnym, we wrześniu 2021 roku. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania rady znajdziecie pod TYM adresem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy