Reklama

Reklama

Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego odznaczeni orderami od prezydenta Polski. To olbrzymie wyróżnienie [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czterech mieszkańców powiatu bełchatowskiego zostało odznaczonych Brązowymi Krzyżami Zasługi. To order przyznawany przez prezydenta Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz obywateli.

Reklama

Uroczystość wręczenia odnaczeń miała miejsce w środę, 29 czerwca w Łodzi. Uhonorowanych zostało czterech mieszkańców naszego powiatu. Są to wieloletni samorządowcy z gminy Szczerców, Barbara Szczepanik i Wojciech Pacholak, a także prezes i wiceprezes Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa w Bełchatowie, Rafał Wasilewski oraz Cezary Obuchowski. 

Wszyscy zostali odznaczeni Brązowymi Krzyżami Zasługi. Barbara Szczepanik i Wojciech Pacholak otrzymali je za pracę na rzecz lokalnej społeczności, natomiast Rafał Wasilewski i Cezary Obuchowski za działalność społeczną i charytatywną. Ordery wręczył im w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wicewojewoda Karol Młynarczyk.

- Aktywność każdej ze zgromadzonych tu osób przynosi znaczną korzyść naszemu Państwu i jego obywatelom. Pan Prezydent Andrzej Duda, w którego imieniu mam przyjemność i zaszczyt spotkać się z Państwem, dziękuje za zaangażowanie w służbę publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną - mówi wicewojewoda.

Krzyż Zasługi został ustanowiony w 1923 roku. Otrzymać go mogą osoby, których czyny, wykraczające poza zwykły zakres obowiązków, przyniosły korzyść państwu lub jego obywatelom. Chodzi tu o działalność publiczną, społeczną czy charytatywną. Order dzieli się na trzy stopnie: brązowy, srebrny i złoty. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy