Reklama

Reklama

MOPS w Bełchatowie prowadzi zbiórkę sprzętu. Kto na tym skorzysta?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

MOPS w Bełchatowie prowadzi zbiórkę sprzętu. Kto na tym skorzysta? - Zdjęcie główne

Bełchatów: Mops pomoże w nauce zdalnej. Trwa zbiórka sprzętu | foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie wystartował z akcją pn. "Daj szansę dziecku w nauce zdalnej". Założenie projektu jest bardzo proste, chodzi o to, by do potrzebujących uczniów – podopiecznych MOPS-u trafił sprzęt, który umożliwi im zdalną edukację. Mieszkańcy, którzy posiadają zbędne laptopy, komputery czy tablety mogą je podarować potrzebującym.

Reklama

 

W chwili obecnej cały kraj zmaga się z drugą falą pandemii koronawirusa – w związku z tym część uczniów wróciła do zdalnego nauczania. Niestety, wrócił też problem tych dzieci, które w domu nie mają dostępu do sprzętu, który umożliwi im wzięcie udziału w zajęciach online. Stąd też inicjatywa bełchatowskiego MOPS-u, który zachęca mieszkańców, by oddali tym najbardziej potrzebującym sprzęt, który im już się nie przyda.

- Prowadzimy zbiórkę laptopów, komputerów stacjonarnych, tabletów, ale też monitorów, klawiatur, myszek. Można również przekazać kamerki, zestawy słuchawkowe oraz inne urządzenia, które umożliwią podłączenie się do Internetu i zdalną naukę – mówi Mirosława Ciesielska, koordynator projektu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

Jaki sprzęt można oddać? Wymagania nie są wygórowane – najważniejsze by działał i dawał możliwość obsługi podstawowych programów.

- Komputery i inne urządzenia trafią do najbardziej potrzebujących dzieci, które objęte są pomocą MOPS-u. Zanim ruszyliśmy z projektem robiliśmy rozeznanie wśród naszych klientów. Wiemy, że są osoby czekające na taką pomoc – dodaje Mirosława Ciesielska.

Pracownicy MOPS-u zapewniają też, że przekazane urządzenia zostaną u uczniów na stałe. Pierwsi chętni na oddanie sprzętu już się znaleźli – kolejni mogą się zgłaszać do 10 grudnia. Więcej informacji można uzyskać u koordynatora akcji pod nr tel. 798 910 109 (w godzinach od 08:00 do 16:00).

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE