Reklama

Reklama

Pierwsza szkoła w powiecie bełchatowskim na nauce zdalnej. Jaki był powód decyzji?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Pierwsza szkoła w powiecie bełchatowskim na nauce zdalnej. Jaki był powód decyzji?  - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pierwsza szkoła z powiatu bełchatowskiego zdecydowała się przejść na naukę zdalną. Lekcje online potrwają tam aż do końca ferii, czyli 28 lutego. Co jest powodem takiej decyzji?

Reklama

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie zdecydował, że całkowicie przechodzi na naukę zdalną. Powodem jest oczywiście wciąż panująca epidemia koronawirusa, która mocno dezorganizowała pracę szkoły w ostatnim czasie.

Rosnąca liczba zakażeń wśród uczniów i nauczycieli — taki powód podała dyrekcja w prośbie skierowanej do referatu oświaty w gminie Szczeców. Jak udało nam się dowiedzieć, kwarantanną objętych było tam aż 9 z 18 klas.

- Dyrekcja szkoły skierowała prośbę o przejście na całkowicie zdalny tryb nauczania z powodu rosnącej liczby zakażeń. Po zapoznaniu się z sytuacją wójt uznał, że placówka reaguje adekwatnie do sytuacji i pozytywnie zaopiniował prośbę dyrekcji — mówi Teresa Rosiak, kierownik referatu oświaty w gminie Szczerców.

Nauka w trybie zdalnym rozpoczęła się w czwartek, 21 stycznia i potrwa aż do końca ferii, czyli 28 lutego. Jak zaznacza dyrekcja, władze placówki mają nadzieję, że ten okres wystarczy, by sytuacja się unormowała, dzięki czemu z początkiem marca, szkoła będzie mogła ruszyć pełną parą.

- Liczę, że w czasie nauki zdalnej oraz późniejszych ferii uczniowie zachowają rozsądek i będą dbać o siebie i swoje otoczenie, dzięki czemu już po zakończeniu zimowej przerwy będziemy mogli wrócić do pracy w normalnym trybie — informuje Łucja Majchrzak, dyrektor ZSP w Szczercowie. Nie planujemy przedłużać nauki zdalnej po feriach — dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy