Reklama

Reklama

Miasto szykuje wigilijne paczki dla mieszkańców. Rozwiozą je strażacy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Miasto szykuje wigilijne paczki dla mieszkańców. Rozwiozą je strażacy - Zdjęcie główne

poglądowe | foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z powodu pandemii w tym roku miasto nie zorganizuje miejskiej wigilii. Dlatego też magistrat zdecydował, że najuboższym pomoże w inny sposób – przygotowując paczki z wigilijnymi potrawami. Do mieszkańców dostarczą je ochotnicy z bełchatowskiego OSP.

Reklama

Bełchatowską tradycją stała się już wigilijna kolacja dla najbardziej potrzebujących mieszkańców, którą przy współpracy z dziekanem dekanatu bełchatowskiego, ks. Zbigniewem Zgodą oraz druhami OSP organizował magistrat. Niestety, podobnie jak w przypadku Dni Bełchatowa czy Festiwalu Sztuki Jabłka, wspólne świętowanie musiało zostać odwołane – wszystko przez wciąż szerzącą się epidemię koronawirusa.

-Wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem i spotkania przy wigilijnym stole z mieszkańcami to dla mnie osobiście bardzo ważne wydarzenie. Niestety w tym roku, ze względów epidemiologicznych nie możemy zorganizować Miejskiej Wigilii – mówi prezydent Mariola Czechowska.

Urzędnicy zdecydowali jednak, że w okresie bożonarodzeniowym nie można zrezygnować z pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Mieszkańcy, którzy nie mogą pozwolić sobie na samodzielne zorganizowanie wigilijnej kolacji, otrzymają paczki pełne świątecznych potraw – taka pomoc trafi do 130 bełchatowian.

- Wigilię oraz Śniadania Wielkanocne organizujemy na zlecenie Urzędu Miasta od pierwszej edycji. W tym roku przygotujemy paczki, które trafią do 130 osób - mówi Krzysztof Franczyk naczelnik OPS Bełchatów.

Przygotowane paczki z potrawami będą rozwożone 23 grudnia od godziny 11:00. Znajdą się w nich takie przysmaki jak barszcz czerwony, smażone ryby, pierogi, kapusta z grochem, wędlina i pieczywo – w każdej będzie również opłatek. Posiłki zostaną przekazane podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz tych, którzy tymczasowo przebywają w ogrzewanych kontenerach ustawionych na terenie miasta.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy