Reklama

Reklama

Bezdomni będą mieszkać w kontenerach. Bełchatowski magistrat wpadł na ciekawy pomysł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bezdomni będą mieszkać w kontenerach. Bełchatowski magistrat wpadł na ciekawy pomysł - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kontenery dla osób bezdomnych? Na taki pomysł wpadł ostatnio bełchatowski magistrat, a już w najbliższych dniach zostanie on zrealizowany. Na placu PGM-u przy ulicy Rodziewicza staną dwa ogrzewane kontenery, w których osoby potrzebujące znajdą schronienie w chłodne, zimowe noce.

Reklama

Kontenery dla osób bezdomnych? Na taki pomysł wpadł ostanio bełchatowski magistrat, a już w najbliższych dniach zostanie on zrealizowany. Na placu PGM-u przy ulicy Rodziewicza staną dwa ogrzewane kontenery, w których osoby potrzebujące znajdą schronienie w chłodne, zimowe noce.

-Kontenery będą wyposażone w ogrzewanie i energię elektryczną. Osoby przeywające w nich będą miały do dyspozycji krzesła i stolik. Na zewnątrz ustawiony będzie toj-toj i kosz na śmieci. Znajdą się tam również maseczki oraz środki do dezynfekcji rąk – informuje magistrat.

Czym wspomniane kontenery będą różnić się od schroniska dla bezdomnych? Otóż, jak informują urzędnicu skorzystać będzie mógł z niego każdy – nie będzie tu wymogów, jakie sawiane są tym, chciącym spędzić noc w schronisku.

- Kontenery, to dodatkowe miejsca przeznaczone dla osób bezdomnych, które nie korzystają ze schroniska – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent miasta. – W schronisku przebywają osoby skierowane przez MOPS. Ośrodek ma im pomóc wyjść z bezdomności. Co ważne muszą być one trzeźwe i pochodzić z naszego terenu. Z kontenerów korzystać będą natomiast pozostali, tak żeby mogli bezpiecznie przetrwać najchłodniejsze dni – dodaje wiceprezydent.

 

Jak informuje magistrat, będzie to pomoc przeznaczona dla każdego potrzebującego – zbędne będą skierowania czy zaświadczenia. Nad bezpieczeństwem osób przebywających w nowym punkcie, piecze będą pełnić strażnicy miejscy oraz pracownicy MOPS-u. Urzędnicy dodają, że obiekty będą na bieżąco sprzątane i dezynfekowane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE