Reklama

Reklama

Jak wypadła matura w Bełchatowie? Znamy wyniki w liceach i technikach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jak wypadła matura w Bełchatowie? Znamy wyniki w liceach i technikach  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia We wtorek, 5 lipca, ogłoszone zostały wyniki tegorocznych matur. Sprawdziliśmy jak wypadły poszczególne szkoły w Bełchatowie. Uczniowie której placówki poradzili sobie najlepiej?

Reklama

Kilkuset tegorocznych maturzystów z Bełchatowa czekało na ten dzień z niecierpliwością i pewnymi obawami. We wtorek, 5 lipca, wszystko stało się jasne i wiadomo już jak uczniowie liceów i techników poradzili sobie z egzaminem dojrzałości. Okręgowa Komisja Egzazminacyjna ogłosiła wyniki matury, które tegoroczni abiturienci mogą sprawdzić w systemie informatycznym. 

Przypomnijmy, że do zdania matury potrzeba było min. 30 proc. punktów z każdego z przedmiotów obowiązkowych czyli języka polskiego, matematyki i języka obcego. Szansę na egzamin poprawkowy mają ci maturzyści, którzy nie zdali jednego z przedmiotów obowiązkowych. 

Wyniki szkół w Bełchatowie 

Sprawdziliśmy, jak wypadła matura w poszczególnych bełchatowskich szkołach. 

W I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego zdawalność wyniosła 96,33 proc. W "Bronku" do egzaminu przystąpiło 136 osób z czego 131 zdało maturę. Pięciu uczniów będzie pisało poprawkę.

W II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego zdawalność wyniosła 91,75 proc. Egzamin maturalny pisało 109 licealistów z czego z powodzeniem zakończyło go 100 uczniów. Dziewięć osób będzie pisało poprawki (7 z matematyki, 1 z języka polskiego oraz 1 z angielskiego).

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 maturę zdawali uczniowie technikum i liceum. W Technikum Energetycznym zdawalność wyniosła 82,76 proc. Do egzaminu przystąpiło 116 uczniów z czego 96 zdało maturę. Pięć osób nie zdało egzaminu, a 15 będzie mogło przystąpić do poprawki. Z kolei w IV Liceum Ogólnokształcącym zdawalność wyniosła 40,75 proc. Do egzaminu przystąpiło 27 osób z czego 11 zdało maturę, 13 będzie pisać poprawkę, a 3 nie zdały egzaminu.

Z kolei w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. R. Traugutta zdawalność wyniosła 72,86 proc. W popularnym „Ekonomiku” do matury przystąpiło 70 osób z czego 51 uczniów zdało egzamin dojrzałości. Prawo do poprawki będzie miało 13 osób, a sześć osób matury nie zdało.

W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Zbigniewa Herberta zdawalność była wręcz perfekcyjna. Do egzaminu maturalnego w tej szkole przystąpiło 52  tegorocznych absolwentów. Zdawalność wyniosła 100 proc.

Prawie co trzeciej osobie noga na maturze powinęła się w  III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza. Zdawalność w tej szkole wyniosła 68 proc. Do matury przystąpiły 103 osoby. Zadać egzamin udało się 70 uczniom, 33 osoby uzyskały wynik negatywny. Wśród nich 27 ma możliwość przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Natomiast 6 uczniów nie zdało z 2 lub więcej przedmiotów i nie ma możliwości przystąpienia do poprawki.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy