Reklama

Reklama

Bełchatów laureatem ministerialnej nagrody. Co docenił resort?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Bełchatów laureatem ministerialnej nagrody. Co docenił resort? - Zdjęcie główne

Bełchatów: Nagroda Ekologiczna | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatów został laureatem organizowanego przez Ministerstwo Klimatu konkursu pn. "Miasto z Klimatem". Resort miał docenić działania magistratu w zakresie zrównoważonej mobilności.

Reklama

Ministerstwo klimatu zorganizowało konkurs, który miał docenić miasta podejmujące działania dążące do neutralności klimatycznej. Sprawdzonych pod tym kątem zostało 270 polskich miast, w dwóch kategoriach do 100 tys., oraz powyżej 100 tys. mieszkańców. W każdej z nich przyznano 5 nagród, dziedziny to: gospodarka odpadami, jakość powietrza, gospodarka wodno-ściekowa, tereny zielone oraz zrównoważona mobilność. Bełchatów został uznany za lidera w tej ostatniej dziedzinie.

 - Konsekwentnie dążymy do poprawy warunków środowiskowych w naszym mieście. Stawiamy na ekologiczny transport publiczny. Inwestujemy w nowoczesny tabor, w tym autobusy elektryczne. Kapituła konkursowa doceniła także decyzję o darmowej komunikacji miejskiej oraz rozbudowę sieci dróg rowerowych - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Jak informuje magistrat, nagrody w postaci statuetek miały zostać wręczone podczas Targów POL-ECO, które jednak zostały odwołane przez panującą pandemię. Zdecydowano więc, że odbędzie się to w systemie hybrydowym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE