Reklama

Reklama

Kłopoty ze wschodnią obwodnicą Bełchatowa. Może na nią zabraknąć pieniędzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kłopoty ze wschodnią obwodnicą Bełchatowa. Może na nią zabraknąć pieniędzy - Zdjęcie główne

W poniedziałek otwarto przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Przeznaczono na nią prawie 125 mln zł. Okazuje się jednak, że środki mogą okazać się niewystarczające.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po wielu przesunięciach, w poniedziałek, 11 lipca otwarto oferty przetargowe na budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi zamierza przeznaczyć na ten cel niemalże 125 mln zł. Niestety wszystkie oferty przewyższają tę kwotę o kilkadziesiąt milionów złotych.

Reklama

O kolejnym przełożeniu terminu otwarcia ofert w przetargu na obwodnicę pisaliśmy już jakiś czas temu. Pierwotnie miało się to stać w kwietniu, jednak datę tę przesuwano sześć razy. Ostatecznie przetarg wystartował wreszcie w poniedziałek, 11 lipca.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi zamierza wydać na wschodnią obwodnicę Bełchatowa prawie 125 mln zł, z czego 62 mln pochodzą z rządowego dofinansowania. O tym, która oferta zostanie wybrana, zadecyduje przede wszystkim cena (60 proc.), okres gwarancji (20 proc.) i doświadczenie kierownika budowy (20 proc.). Dla wszystkich podmiotów dwa ostatnie parametry są identyczne, więc najbardziej istotny będzie koszt inwestycji.

Najtaniej, bo za ponad 145 mln zł, drogę chce wybudować polsko-węgierskie konsorcjum. To o 20 mln więcej, niż zakładało ZDW. Pozostałe oferty opiewają na 153 mln, 173 mln, 193 mln i 198 mln zł. Najwyższą kwotę zaproponowało polskie konsorcjum, które zamierza wykonać inwestycję za niemal 210 mln zł. 

Wschodnia obwodnica Bełchatowa ma zaczynać się na ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej. Stamtąd prowadzić będzie do skrzyżowania z ulicą Czyżewskiego, którą dojedziemy do węzła w Dobrzelowie, gdzie droga połączy się z obwodnicą północną. W przyszłości planowane jest jej połączenie z ulicami Staszica i  Przemysłową. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy